Sebekx
fot. ESL

Illuminar Gaming lepsze od Millenium! Polacy w półfinale European Masters!

Mamy w pełni polski skład w półfinale European Masters! Illuminar Gaming pokonało Millenium 2:1 i zapewniło sobie miejsce w czołowej czwórce turnieju. Podopieczni Fryderyka „Veggiego” Kozioła swoje kolejne spotkanie w ramach EU Masters stoczą już na turnieju lanowym w Leicester.

Millenium 1:2 Illuminar Gaming

Pierwszy mocny krok w kierunku zwycięstwa iHG wykonało w dwunastej minucie, gdy po ganku Kikisa jego drużyna zdobyła pierwszą wieżę oraz smoka. Wówczas przewaga polskiej piątki wzrosła do czterech tysięcy sztuk złota. Jeszcze przed dwudziestą minutą padło wszystkich sześć zewnętrznych wież Millenium, a na koncie iHG widniały trzy smoki – dwa Piekielne oraz jeden Oceanu. Chwilę po pojawieniu się pierwszego Nashora został on zabity przez podopiecznych Veggiego. Z fioletowym wzmocnieniem Illuminar Gaming wymazało z mapy wszystkie inhibitory i bez potrzeby powrotu do bazy przed decydującym natarciem zniszczyli Nexus rywali już w dwudziestej szóstej minucie.

Druga potyczka była już znacznie bardziej wyrównana. Szala zwycięstwa przechylała się na stronę to jednej, to drugiej formacji aż do trzydziestej minuty. Wówczas po wygranej walce iHG zabiło Barona i z jego wzmocnieniem zniszczyło pierwszy inhibitor, a wkrótce po tym zaczęli spawn super minionów na drugiej linii. Niestety, w trzydziestej ósmej minucie nasi rodacy zostali zmiażdżeni w walce, co pozwoliło Millenium zdobyć Nashora i złapać oddech. Mimo że podopieczni Veggiego zabili pierwszego Starszego Smoka oraz kolejnego Barona, nie byli w stanie postawić kropki nad „i”. Rozstrzygnięcie przyszło w pięćdziesiątej drugiej minucie. Po wygranej walce przez Millenium przy życiu pozostali tylko Kikis i Sebekx i nie zdołali we dwóch obronić swojego Nexusa. Neon i kompani wyrównali stan serii i sprowadzili serię do Bo1.

Decydujące starcie rozpoczęło się lepiej dla iHG, choć nie tak udanie, jak podczas pierwszej potyczki. Wczesna pierwsza krew powędrowała na konto Sebekxa, który z pomocą Kikisa i IceBeasto wyłączył z gry Satoriusa. Ponadto na konto Polaków powędrowały dwa Piekielne Smoki oraz pierwsza wieża w grze. W ciągu pierwszego kwadransa delord i spółka pozbyli się zewnętrznej linii obrony rywali, tracąc zaledwie jedną budowlę. W dwudziestej czwartej minucie na konto iHG powędrował Baron, jednak kosztem dwóch wież na środkowej linii. Niespełna trzy minuty później Polacy wykorzystali słabą pozycję rywali i zgarnęli pierwszy inhibitor. Niestety, w trzydziestej minucie po utracie Kikisa Millenium zdobyło Nashora i zniszczyło wszystkie wieże zewnętrzne. Nasi rodacy zachowali jednak zimną krew i mimo utraty Starszego Smoka unicestwili swoich rywali i bez przeszkód na drodze ruszyli w kierunku Nexusa.

Rywalem Illuminar Gaming w półfinale będzie GamersOrigin, które dzisiaj bez najmniejszych przeszkód pokonało exceL eSports. Ten mecz odbędzie się w najbliższą sobotę około godziny 18:00. Tuż po nim o drugie miejsce w finale zmierzą się Origen i MAD Lions. Pełny harmonogram oraz drabinkę play-offów znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Luz: Nie chcemy rządzenia w zespole, chcemy mieć fajną, zgraną drużynę

Podczas Good Game Expo, gdzie została rozegrana kolejka 3. sezonu Polskiej Ligi Esportowej, porozmawialiśmy z Maciejem "Luzem" Bugajem. Lider PRIDE op...