fot. DreamHack/Alex Maxwell

Oficjalnie: Splyce rozwiązuje dywizję CS:GO

Plotki sprzed kilku dni potwierdziły się – włodarze Splyce oficjalnie ogłosili, iż podjęli decyzję o wycofaniu się ze sceny CS:GO na czas nieokreślony. Tym samym końca dobiegła niemalże trzyletnia przygoda tejże organizacji z Counter-Strikiem, w trakcie której udało jej się nawet awansować na Majora.

W opublikowanym przez siebie materiale wideo Marty „Lazerchicken” Strenczewilk, dyrektor generalny Splyce, przyznał, że drużyna nie prezentowała obecnie zbyt dobrego poziomu. Dlatego też uznano, że lepszym rozwiązaniem będzie rezygnacja z CS-a i skupienie swoich sił na innych, odnoszących większe sukcesy dywizjach. Przypomnijmy, że organizacja posiada m.in. zespół League of Legends, który w wiosennym splicie EU LCS 2018 stanął na najniższym stopniu podium.

Ta decyzja nie przyszła nam łatwo – przyznał wprost Strenczewilk. – W jej podjęcie zaangażowane były dziesiątki osób, które dniami i godzinami dyskutowały na ten temat między sobą. Żywię wielkie przywiązanie do naszych dotychczasowych zawodników. Mam nadzieję, że przez kolejne lata będę mógł oglądać ich na scenie i że osiągną sukcesy ze swoimi nowymi drużynami – dodał.

Na ten moment nie wiadomo czy organizacja zwolni graczy z kontraktów, czy też czekać będzie na ofertę wykupu ze strony innych ekip. Jeśli zaś chodzi o Davida „DAVEY’A” Stafforda i jego kolegów, w najbliższym czasie czeka ich podróż do Leicester, gdzie walczyć będą o utrzymanie w ESL Pro League. Niemniej z uwagi na dzisiejsze informacje wiemy, że o triumf w barażach powalczą już pod inną niż Splyce banderą.

Ostatni skład Splyce prezentował się następująco:

  • Taylor „Drone” Johnson
  • Stephen „reltuC” Cutler
  • David „DAVEY” Stafford
  • Kory „SEMPHIS” Friesen
  • Zack „XotiC” Elshani
  • Zachary „Eley” Stauffer – trener
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Froggen

Origen rywalem Illuminar Gaming w finale European Masters

Wiemy już, kto zmierzy się z Illuminar Gaming w jutrzejszym finale European Masters. Po reverse sweepie w wykonaniu Origen to Kim "Expect" Dae-han i s...