fot. ESL

Overwatch Contenders: Toronto Esports pierwszym amerykańskim finalistą

W pierwszym amerykańskim półfinale Overwatch Contenders Season 1 Play-offs, gdzie Toronto Esports zmierzyło się z EnVision eSports, lepszą okazała się być drużyna Daltona. W finale zmierzą się ze zwycięzcą spotkania pomiędzy Fusion University a OpTic Academy.

Toronto Esports 3 : 1 EnVision eSports

(Overwatch Contenders 2018 – półfinał NA)
2 Nepal 1
4 Numbani 5
3 Horizon 3
3 Junkertown 2
2 Oasis 0

Pierwszą mapą w starciu pomiędzy Toronto Esports a EnVision eSports był Nepal. Długa walka przy pierwszym punkcie nie zwiastowała nam tego, że doświadczymy tak wielu emocji w trakcie tego spotkania. Pomimo przegranej ekipy Crimzo, to już chwilę później jego kolega z drużyny, Jaru, zaprezentował się fenomenalnie na Junkracie. Dzięki indywidualnym umiejętnościom zawodników doprowadzono do trzeciego punktu. Tam walka była jeszcze bardziej zacięta. Pomimo prób ze strony EnVision eSports, nie udało im się zdobyć przewagi, dzięki czemu to Toronto Esports zapisało pierwszą mapę na swoje konto.

Drugie starcie odbyło się na Numbani. Jako pierwsza atakowała ekipa Jaru. Dość niepoukładana ofensywa opłaciła się, gdyż szybkie przejęcie pierwszego punktu otworzyło przed EnVision eSports szansę na wyrównanie. Szybkie przepychanie payloadu zostało zatrzymane dopiero tuż przed trzecim checkpointem, gdzie GuardiaN i Dalton zatrzymali przeciwników przed zakończeniem rundy. Dopiero na minutę przed końcem ekipie McGravy’ego zdobyć upragniony punkt. Sytuacja wyglądała dość podobnie w przypadku drugiej części tej mapy – szybki marsz po trzeci punkt, który także był długo przetrzymywany i broniony. Graczom Toronto Esports udało się jednak doprowadzić do dogrywki. Na jej początku dobrym atakiem popisali się Jaru oraz Buds, którzy prowadzili swój zespół po zwycięstwo. Ich rywale bardzo dobrze wykorzystali swoją kompozycję zatrzymując rozpędzających się zawodników EnVision. Zmiana stron nie skończyła się dobrze dla ekipy Daltona. Długa walka o pierwszy punkt i ostateczna przegrana walka spowodowały, że wynik spotkania został wyrównany.

Na Horizonie zagrana kompozycja dive’ująca ze strony Toronto Esports miała przynieść szybkie zdobycie pierwszego punktu. Po jego przejęciu nastąpił zmasowany atak, który miał zapewnić ekipie GuardiaNa dobry start w ewentualnej dogrywce. Nie musieliśmy długo czekać na pozytywny efekt takiego ustawienia. Po zmianie stron EnVision Esports bardzo szybko przejęło pierwszy punkt. Zapewniło im to ponad sześć minut na zdobycie drugiego, dzięki któremu doprowadziliby do dogrywki. Niesamowite połączenie Grawitonu z ultimatem D.vy zapewniło im kolejne pewne zdobycie checkpointu. Atakujące Toronto Esports musiało czuć na sobie presję czasu, gdyż ich bardzo niepewne podejścia skończyły się dla nich prawie tragicznie. Dobra obrona ekipy Budsa dały im nadzieję na zyskanie przewagi mapowej. Jak się jednak okazało, nie było tak łatwo jak można było się spodziewać. Ponad pięć minut nie wystarczyło na zdobycie obu punktów, przez co na Horizonie mecz zakończył się remisem.

Po raz pierwszy w trakcie play-offów zobaczyliśmy Junkertown. Można było spodziewać się, że atakujące Toronto Esports będzie chciało szybko zdobyć pierwszy punkt przy użyciu Bastiona, jednak tak się nie stało. Pięknym ultimatem popisał się GuardiaN, który ściągnął aż trzech rywali. Spory błąd graczy EnVision spowodował, że ich przeciwnicy zdołali dojechać wózkiem do końca. Po zmianie stron świetnie zaprezentował się Buds grający Widowmaker, zapewniając swojej drużynie spokojny wjazd na pierwszy punkt. O wiele trudniej zrobiło się tuż przed trzecim, gdzie EnVision straciło bardzo dużo czasu. Swój popis dał Nero na Genjim, dzięki czemu to jego drużyna zgarnęła tę mapę na swoje konto.

Decydujące starcie odbyło się na Oasis. Tam pierwszy punkt wpadł na konto Toronto Esports po bardzo emocjonujących atakach z obu stron. O wiele ciekawiej było jednak w przypadku drugiego checkpointu, który był pokazem umiejętności poszczególnych graczy. Bardzo długi pojedynek został zakończony zwycięstwem Toronto Esports, które awansowało do wielkiego finału.

Już za chwilę rozpocznie się kolejne spotkanie, gdzie w drugim amerykańskim półfinale Fusion University zmierzy się z OpTic Academy. Transmisja z Overwatch Contenders Season 1 Play-offs dostępna jest w języku angielskim na oficjalnym kanale na platformie Twitch.tv. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

TOAO: Czuję ulgę, bo x-kom to nasz najtrudniejszy przeciwnik w Polsce

Tuż po zakończeniu pierwszego półfinału 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski porozmawialiśmy z Mateuszem "TOAO" Zawistowskim. Reprezentant zwycięskiego AG...