fot. ESL

Overwatch Contenders: Fusion University melduje się w amerykańskim finale

Drugi amerykański półfinał play-offów Overwatch Contenders Season 1 zakończył się zwycięstwem Fusion University (3:1). Drużyna WhoRU pokonała OpTic Academy i to oni meldują się w wielkim finale, gdzie już jutro zmierzą się z Toronto Esports.

Fusion University 3 : 1 OpTic Academy

(Overwatch Contenders 2018 – półfinał NA)
2 Ilios 1
2 Hollywood 3
4 Horyzont 3
3 Dorado 2

Ostatnie starcie pierwszego dnia play-offów Overwatch Contenders rozpoczęło się na Ilios. Na samym starcie lepiej wyglądali gracze Fusion University, którzy szybko odbili zdobyty przez rywali punkt i utrzymali go do samego końca. Sytuacja odwróciła się już chwilę później, gdyż ekipa Kellara bez problemu sobie poradziła, nie tracąc nawet procenta. Na trzecim punkcie trwała bardzo długa walka o pierwsze przejęcie, lecz po raz kolejny zobaczyliśmy jednostronną walkę, lecz tym razem ze strony Fusion University.

Na Hollywood to OpTic Academy rozpoczęło po stronie atakującej. Długo walczyli oni wykorzystując kompozycję dive’u, aby zdobyć pierwszy punkt. Fenomenalnym atakiem tuż przed popisał się Zachareee, wybijając cały zespół rywali, lecz bardzo szybko odpowiedział na to Sharp grający na Tracer. Drugi checkpoint został zdobyty dopiero w doliczonym czasie, dzięki czemu gracze OpTic mogli przedłużyć swoje nadzieje na wyrównanie wyniku starcia. Walka do samego końca nie przyniosła oczekiwanego skutku, gdyż nie udało im się dopchać wózka do samego końca. Wydawało się, że po zmianie stron Fusion University nie będzie miało większych problemów z przejęciem pierwszego punktu. Udało się to dopiero gdy pozostała im mniej niż jedna minuta. Podobnie było w przypadku drugiego, gdzie świetnym zagraniem popisał się WhoRU na Genjim. Pomimo jego bardzo dobrych prób, OpTic Academy wyrównało stan tego starcia.

Trzecie starcie w tym spotkaniu rozegrane zostało na Horizon Lunar Colony. Bardzo szybkie przejęcie pierwszego punktu przez graczy Fusion University pozwoliło im na walkę przez ponad sześć minut o kolejny. Nie da się ukryć, że nie potrzebowali go aż tyle, gdyż minęła nieco ponad minuta, a ekipa WhoRU już mogła cieszyć się z bardzo dobrego wyniku. Gracze OpTic Academy chcieli powtórzyć wyczyn swojego rywala, jednak pierwszy atak został odparty niemalże od razu. Nie udało im się zyskać tyle czasu ile Fusion University, ale niecałe sześć minut było wystarczające, aby doprowadzić do wyrównania. Pomimo bardzo dobrych prób ze strony drużyn OpTic Academy, nie udało im się przejąć drugiego punktu do końca. Po zmianie stron to Fusion University dało radę zgarnąć oba punkty, zyskując przewagę w tym pojedynku.

O awans do finału ekipa Zachareeego walczyć musiała na Dorado. Bez większych problemów ekipa OpTic Academy zbliżyła się do zdobycia drugiego punktu, jednak fenomenalna forma WhoRU objawiła się po raz kolejny. Pomimo dopchania do drugiego punktu, DPS Fusion University wykończył rywali, niemalże pozbawiając ich nadziei na awans. Szybkie przepchanie payloadu przez dwa pierwsze punkty i przekroczenie wymaganego dystansu do trzeciego nie stanowiło dla Fusion University żadnego problemu, dzięki czemu to oni meldują się w wielkim finale amerykańskiej edycji Overwatch Contenders.

Już jutro o godzinie 13:00 rozpoczną się europejskie finały, natomiast tuż po tym zobaczymy mecze drużyn amerykańskich. Transmisja z Overwatch Contenders Season 1 Play-offs dostępna jest w języku angielskim na oficjalnym kanale na platformie Twitch.tv. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Rekkles Fnatic

Europa wraca do gry! Podsumowanie drugiego dnia MSI

Wszystkie mecze drugiego dnia Mid-Season Invitational już za nami! Fnatic reprezentujące Europę w tych rozgrywkach zdołało odnieść dzisiaj dwa zwycięs...