fot. ESL

Overwatch Contenders: Fusion University demoluje Toronto Esports w wielkim finale

Za nami wielki finał amerykańskiej edycji Overwatch Contenders Season 1. O klasę lepsza okazała się być ekipa WhoRU, Fusion University, które pokonało Toronto Esports 4:1.

Toronto Esports 1 : 4 Fusion University

(Overwatch Contenders 2018 – finał NA)
0 Ilios 2
0 Hollywood 1
1 Horyzont 2
3 Junkertown 2
1 Oaza 2

Amerykański finał Overwatch Contenders rozpoczął się na Ilios. Dobry start Fusion University pozwolił na zdobycie pierwszego punktu, który pomimo kilku prób obrony, został oddany niemalże za darmo. Zupełnie jak na samym początku walki o drugi, gdzie pomimo zdobycia kilku procentów przez Toronto Esports, został on przejęty przez ekipę WhoRU. Po dobrym odbiciu przyszedł jednak czas na ponowny atak akademii Philadelphia Fusion, który zakończył się ostatecznie zwycięstwem tej ekipy na pierwszej mapie.

Kolejne starcie przeniosło się do Hollywood. Tam Fusion University rozpoczynało po stronie broniącej. Szybko przekonali się, że łatwo nie będzie, gdyż niemalże od razu stracili pierwszy punkt. Mimo to, świetna postawa Zachareeego grającego Junkratem postawiła jego drużynę w bardzo dobrej sytuacji, gdyż GuardiaN i jego ekipa nie byli w stanie zdobyć nawet jednego checkpointu. Mocno musiało to obniżyć ich morale, gdyż mapa zakończyła się kilka chwil później zwycięstwem Fusion University.

O przywrócenie nadziei na powrót do gry zawodnicy Toronto Esports walczyć mogli na Horyzoncie. Zaczynając od strony atakującej zdecydowali się na kompozycję dive’ującą. Opłaciło się to, bowiem bardzo szybko zdobyli pierwszy punkt. Pomimo tego, że mieli oni bardzo dużo czasu na przejęcie także drugiego, to świetna postawa WhoRU pomogła w zatrzymaniu rywali, którzy znaleźli się w bardzo złej sytuacji. Po zmianie stron postawa zawodników Toronto Esports nie zmieniła się. Szybko stracili pierwszy checkpoint, a następnie nie potrafili postawić się rywalom, przez co Fusion University potrzebowało tylko jednej mapy do zwycięstwa w wielkim finale.

Miejscem na którym odbywać się mógł ostatni pojedynek tego starcia było Junkertown. Toronto Esports, które było w beznadziejnej sytuacji, rozpoczynało po stronie atakującej. Zdecydowali się na wzięcie dwóch snajperów – Hanzo oraz Widowmaker, co było dość zaskakujące. Jak się okazało, wyszło to dość dobrze, choć pierwszego z nich szybko zmieniono. Zdobycie drugiego checkpointu i jak najdalsze przepchanie payloadu było dla graczy Toronto Esports bardzo istotne w walce o szanse, lecz Fusion University w końcu przebudziło się i ukradło bardzo dużo czasu rywalom, przez co ich przeciwnikom nie udało się zdobyć celu. W drugiej części tej mapy sporo problemów miała ekipa WhoRU, aby zdobyć pierwsze dwa punkty, lecz to właśnie zawodnik grający na pozycji DPSa zrobił ogromną różnicę, choć pomimo ogromnych starań, nie udało się jemu i jego zespołowi zwyciężyć na Junkertown.

Walczące o swoją szansę Toronto Esports musiało pokazać się z jak najlepszej strony na mapie numer pięć – Oazie. Tam zaczęli bardzo dobrze, przejmując pierwszy punkt i nie dając złudzeń rywalom, dopisali go na swoje konto. Sytuacja odwróciła się chwilę później, przez co dane nam było zobaczyć walkę także o trzeci checkpoint. Tam po przejęciu go przez ekipę Kruise’a zdobyła ona niemalże sto procent, jednak gracze Fusion University byli w stanie dokonać kontry. Bardzo emocjonująca końcówka zakończyła się ich zwycięstwem, dzięki czemu zostali mistrzem amerykańskiej edycji Overwatch Contenders.

Pomimo zakończenia obu finałów już za chwilę zobaczymy pojedynek mający odpowiedzieć na odwieczne pytanie – który region jest lepszy? Zwycięzcy z Europy, British Hurricane, zagrają z triumfatorami amerykańskiej części rozgrywek, Fusion University. Transmisja z Overwatch Contenders Season 1 Play-offs dostępna jest w języku angielskim na oficjalnym kanale na platformie Twitch.tv. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Illuminar Gaming delord

Illuminar Gaming triumfatorem 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski!

Tytuł ESL Mistrza Polski po raz drugi z rzędu wędruje do Illuminar Gaming! Zgodnie z oczekiwaniami Marcin "IceBeasto" Lebuda i kompani nie dali większ...