fot. ESL

AGO Esports najlepsze w 16. sezonie ESL Mistrzostw Polski!

Tym razem to nie Team Kinguin, a AGO Esports sięgnęło po zwycięstwo w ESL Mistrzostwach Polski. Jastrzębie, zrewanżowały się tym samym za porażkę w wielkim finale 15. sezonu zmagań.

AGO Esports 2 : 0 Team Kinguin

(ESL Mistrzostwa Polski sezon 16 – wielki finał)
16 8 Mirage 7 11
8 4
16 9 Overpass 6 12
7 6
Train

Dzięki clutchowi Furlana runda pistoletowa trafiła na konto AGO Esports, a po chwili Jastrzębie powiększyły swoją przewagę. Kinguin niedługo później doprowadziło do wyrównania, ale dzięki dobrej obronie snatchie i jego kompani ponownie przejęli inicjatywę, osiągając rezultat 8:3. Gdyby nie przebudzenie podopiecznych TK, to AGO mogłoby prowadzić na półmetku zdecydowanie wyżej, ale skończyło się na najniższym możliwym wymiarze kary dla Pingwinów – 8:7. Druga część potyczki była dość chaotyczna – raz jedna, a raz druga strona wygrywała force’a. W końcu jednak złą serię przerwało AGO, kończąc potyczkę zwycięstwem 16:11.

Na Overpassie od początku faworytem byli reprezentanci AGO Esports. Oczekiwań swoich fanów zdecydowanie nie zawiedli. Wicemistrzowie z ubiegłego sezonu byli dobrze przygotowani do gry po stornie atakującej, co przełożyło się na rezultat. Ponownie zapowiadało się na to, ze AGO całkowicie zdominuje rywala w pierwszej połówce, ale i tym razem do tego nie doszło. Kinguin nie poddawało się i finalnie po piętnastu starciach na tablicy wyników zagościł rezultat 9:6. Od początku drugiej połówki obie formacje szły łeb w łeb, trzymając wszystkich kibiców śledzących to spotkanie w napięciu. Czas działał jednak na korzyść podopiecznych AGO, którzy na końcówkę zachowali więcej sił, wygrywając ostatecznie 16:12.

Klasyfikacja końcowa 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski prezentuje się następująco:

1. AGO Esports 30 000 zł
2. Team Kinguin 15 000 zł
3-4. x-kom team, PACT 7 500 zł
5-6. PRIDE, tomorrow.gg
7-8. Buttrxfly, n0_0rg

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Przed nami finały pierwszego sezonu Overwatch Contenders

Już tylko minuty pozostały do wielkich finałów Overwatch Contenders Season 1. W dzisiejszych pojedynkach British Hurricane podejmie walkę o tytuł z Te...