Illuminar Gaming delord
fot. ESL

Illuminar Gaming triumfatorem 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski!

Tytuł ESL Mistrza Polski po raz drugi z rzędu wędruje do Illuminar Gaming! Zgodnie z oczekiwaniami Marcin „IceBeasto” Lebuda i kompani nie dali większych szans Szacie Maga w finale 16. sezonu ESL MP, pokonując zespół Roberta „Robercika” Nowaka 3:0. Dzięki temu zwycięstwu iHG zainkasowało dodatkowe 25 tysięcy złotych oraz miejsce w turnieju głównym drugiej edycji European Masters. Szata Maga również weźmie udział w EU Masters, lecz zmagania rozpocznie już od fazy play-in.

Illuminar Gaming 3:0 Szata Maga

Pierwsza gra została totalnie zdominowana przez Illuminar Gaming. Już w drugiej minucie po ganku Kikisa na mida jungler iHG przelał pierwszą krew, a chwilę po tym duet na dolnej alei samodzielnie poradził sobie z Robercikiem. Jeszcze przed upływem dziesiątej minuty padła wieża zewnętrzna Szaty Maga na bocie, a różnica w złocie wzrosła do czterech tysięcy. Ciągle napierające Illuminar Gaming w przeciągu kolejnych dziesięciu minut powiększyła swoją przewagę aż do dziesięciu tysięcy, nie dając Szacie Maga niemal żadnych szans na powrót. Decydujący cios podopieczni Veggiego zadali w dwudziestej siódmej minucie.

Druga potyczka nie była już tak jednostronna. Mimo przelania pierwszej krwi w dziesiątej minucie, Illuminar Gaming było zdecydowanie zbyt agresywne, przez co zostało ukarane trzy minuty później. W przeciwieństwie do pierwszej bitwy stan zabójstw był bardzo wyrównany, lecz wyraźnie lepsza kontrola wież w wykonaniu iHG utrzymywała zespół delorda na prowadzeniu. W dwudziestej piątej minucie popis umiejętności dał Inspired, który niemal samodzielnie poradził sobie z Woolite’em, a jego drużyna zdobyła smoka. Niestety, trzy minuty później po utracie junglera Szata Maga musiała oddać Barona, co było początkiem końca SzM w tej potyczce. Z fioletowym wzmocnieniem iHG zdobyło dwa inhibitory, a trzy minuty później po wygranej walce na dolnej linii dopełniło formalności.

Trzecie, rozstrzygające starcie rozpoczęło się ponownie lepiej dla iHG, lecz tym razem Szata Maga odpowiedziała już w dziewiątej minucie. Mimo że SzM lepiej radziło sobie w walce, podobnie jak w drugim spotkaniu miało problem z obroną wież, a po wygranej przez Illuminar walce w szesnastej minucie, szala zwycięstwa przechyliła się na stronę podopiecznych Veggiego. W dwudziestej siódmej minucie po zdobyciu Barona iHG rozpoczęło totalną kontrolę nad mapą i w przeciągu kolejnych pięciu minut zdobyło dwa inhibitory Szaty Maga. Na nic zdała się również kradzież Barona w wykonaniu Inspireda. W trzydziestej siódmej minucie po zastawieniu pułapki w okolicach dolnej linii Woolite zdobył triple killa i bez poważniejszych przeszkód na drodze iHG zakończyło trzecią potyczkę i obroniło tytuł ESL Mistrza Polski!

To było ostatnie starcie w ramach 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski w League of Legends. Poniżej możecie zobaczyć ostateczny rozkład puli nagród między wszystkimi uczestnikami ESL MP:

1. Illuminar Gaming 35000 zł
2. Szata Maga 16000 zł
3-4. Team Ascent 9500 zł
3-4. Team Same Mordeczki 8000 zł
5-6. ProXima Gaming 5000 zł
5-6. Fake Team 4000 zł
7. Egamink E-sport 1500 zł
8. E-Blue Digital Paradox 1000 zł
Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
ESL Mistrzostwa Polski puchar

Studio podsumowujące ESL Mistrzostwa Polski już dziś wieczorem

Dziś, o godzinie 23:15, ze studia TVP transmitowane będzie podsumowanie finałów szesnastego sezonu ESL Mistrzostw Polski w Counter-Strike: Global Offe...