fot. ESL

Overwatch Contenders: Europa lepsza od Ameryki Północnej

Tuż po zakończeniu regionalnych finałów Overwatch Contenders odbył się pojedynek pomiędzy zwycięzcami z Europy, British Hurricane, a triumfatorami z Ameryki Północnej – Fusion University. Europejczycy dali radę bez problemu udowodnić, że są o wiele lepszą ekipą od rywali.

British Hurricane 3 : 1 Fusion University

(Overwatch Contenders 2018 – showmatch)
2 Ilios 1
3 Numbani 0
3 Horyzont 4
4 Junkertown 3

Pierwszy pojedynek w showmatchu pomiędzy Europą a Ameryką Północną został rozegrany na Illios. Walka o pierwszy punkt trwała bardzo długo, a jej idealnym zwieńczeniem było zepchnięcie trzech graczy przez FunnyAstro grającego Lucio. Mimo to, zawodnikom jego drużyny nie udało się zgarnąć checkpointu. Bardzo dobra postawa europejskiego zespołu pozwoliła im na dość szybkie zwycięstwo na pierwszej mapie.

Kolejne starcie przeniosło nas na Numbani. Tam jako pierwsza atakowała ekipa Kragiego, która bardzo szybko zdołała przejąć payload. Nie mieli także problemu z tym, aby dopchać go do końca, gdyż gracze Fusion University nie stawiali zbyt dużego oporu, zwłaszcza przy ustawieniu przeciwników wykorzystującym czterech tanków. Po zmianie stron sytuacja nie uległa zmianie. Amerykańska drużyna wciąż nie umiała w żaden sposób przeciwstawić się Europejczykom, przez co jej sytuacja w tym starciu wyglądała tragicznie.

Pojedynek ostatniej szansy odbył się na Horyzoncie. Po raz kolejny zobaczyliśmy dość szybkie przejęcie pierwszego checkpointu przez British Hurricane, lecz w przypadku drugiego było to o wiele trudniejsze. Wiele błędów reprezentantów Ameryki Północnej spowodowało, że cel mapy został zrealizowany. Zmiana stron okazała się zbawienna dla Fusion University, gdyż niemalże od razu przygotowali się do zdobycia pierwszego punktu. Problemy rozpoczęły się przy drugim checkpoincie, który udało się zdobyć dopiero w doliczonym czasie doprowadzając tym samym do dogrywki. Tam Fusion University mając jedynie minutę, bardzo szybko zdołało zgarnąć zarówno pierwszy jak i drugi punkt, stawiając rywali w nieciekawej sytuacji. Po zmianie stron British Hurricane pomimo dobrego ataku na początku, nie miało wystarczająco czasu na kolejny, przez co to ekipa z Ameryki Północnej zgarnęła tę mapę.

O swoje zwycięstwo British Hurricane walczyło na Junkertown. Kompozycja z Bastionem i Orisą sprawdziła się w przypadku walki o punkt numer jeden, lecz tuż przed drugim należało zmienić postacie i tak też się stało. Pomimo tego, że później pojawiły się spore problemy, to dzięki Kybowi stały się one o wiele mniejsze. Kłopoty miało także Fusion University, gdyż ich rywale dopchali wózek do końca. Odważna decyzja o wyborze Bastiona drużyny broniącej okazała się być bardzo skuteczna, gdyż pozwoliło im to na długą obronę payloadu. Mimo to, ich przeciwnicy doprowadzili do dogrywki, w której mieli o wiele więcej czasu. Tam reprezentanci Europy bardzo długo atakowali, lecz nie udało im się zdobyć drugiego punktu. Po zmianie stron świetnie zagrał WhoRU, dzięki któremu gracze północnoamerykańskiej organizacji mogli powalczyć, jednak ostatecznie ulegli Europejczykom.

Tym samym zakończyły się finały pierwszego sezonu Overwatch Contenders. Europejskim mistrzem zostało British Hurricane, natomiast amerykańskim Fusion University. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Overwatch Contenders: Fusion University demoluje Toronto Esports w wielkim finale

Za nami wielki finał amerykańskiej edycji Overwatch Contenders Season 1. O klasę lepsza okazała się być ekipa WhoRU, Fusion University, które pokonało...