Doublelift
fot. Riot Games

Wilki uległy, a Ameryka wraca! Podsumowanie czwartego dnia MSI

Podczas przedostatniego dnia fazy grupowej turnieju Mid-Season Invitational byliśmy świadkami bardzo ciekawych meczów oraz porażek faworytów. Po pierwszej drużynie pewnej awansu – Flash Wolves, poznaliśmy także pierwszego przegranego tej fazy grupowej, czyli EVOS Esports. Na osiem możliwych meczów, Wietnamczycy zdołali zwyciężyć tylko jeden i nie mają już żadnych szans na awans do play-offów MSI.

Podczas pierwszego spotkania dzisiejszego dnia, Royal Never Give Up mierzyło się z KING-ZONE DragonX. Można dostrzec, że obecna gra mistrzów LCK to nie to samo, co podczas rozgrywek ligowych. Co prawda we wczesnej fazie gra toczyła się nawet z lekką przewagą dla Koreańczyków, ale od dwudziestej drugiej minuty zostali po prostu zmiażdżeni przez zespół Uziego. W kolejnym meczu naprzeciwko siebie stanęły niepokonane Flash Wolves oraz Fnatic. Tajwańczycy prezentowali nieco lepszą grę od europejskiej formacji, ale dwa wygrane smite’y na Baronie przez Broxaha pozwoliły zwyciężyć mecz jego drużynie. Trzecim spotkaniem był pojedynek na dole tabeli – EVOS Esports przeciwko Teamowi Liquid. Amerykanie od początku prezentowali dużo lepszą dyspozycję i ostatecznie łatwo wygrali cały mecz. Podczas następnej rozgrywki tajwańskie Wilki walczyły z RNG. Widoczne było, że po zapewnieniu sobie awansu Flash Wolves odpuściło i  w związku z tym przegrało z Chińczykami. Kolejne spotkanie rozgrywało się między EVOS a KING-ZONE DragonX. Dla Wietnamczyków był to mecz ostatniej szansy. Nie udało im się odnieść zwycięstwa, przez co musieli pogodzić się z odpadnięciem z rozgrywek. Ostatnie spotkanie to drugie derby w tym turnieju pomiędzy Europą a NA. Ku zaskoczeniu wszystkich, ekipa Doublelifta dominowała spotkanie od początku do końca. Ewidentnie zabrakło dobrej formy Capsa, który zrobił 0/4 na Karmie.

Oto wyniki dzisiejszych spotkań:

11:00 KING-ZONE DragonX 0:1 Royal Never Give Up Bo1
12:00 Fnatic Fnatic 1:0 Flash Wolves Flash Wolves Bo1
13:00 EVOS Esports EVOS Esports 0:1 Team Liquid Bo1
14:00 Royal Never Give Up 1:0 Flash Wolves Flash Wolves Bo1
15:00 KING-ZONE DragonX 1:0 EVOS Esports EVOS Esports Bo1
16:00 Team Liquid 1:0 Fnatic Fnatic Bo1

Tak prezentuje się aktualna tabela turnieju:

# Drużyna Mecze Wygrane Porażki
1. Flash Wolves Flash Wolves 8 6 2
2. Royal Never Give Up 8 5 3
2. KING-ZONE DragonX 8 5 3
4. Fnatic Fnatic 8 4 4
5. Team Liquid 8 3 5
6. EVOS Esports EVOS Esports 8 1 7

Jutro o godzinie 11:00 rozpoczną się ostatnie mecze w fazie grupowej MSI. Cały turniej możecie śledzić w naszej relacji.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO poznało rywali podczas DreamHack Open Tours 2018

Już w najbliższy weekend wystartuje pierwszy w tym roku przystanek serii DreamHack Open, który będzie miał miejsce we francuskim mieście Tours. To wła...