Pyke
fot. leagueoflegends.com

Zaprezentowano umiejętności Pyke’a. Co sądzą o nim profesjonaliści?

Zaledwie trzy dni od ogłoszenia Pyke’a jako nowego czempiona w League of Legends twórcy gry zaprezentowali pełny wachlarz jego umiejętności. W założeniu ekipa odpowiedzialna za jego stworzenie widziała w nim wspierającego, lecz zdaniem wielu zdolności są na tyle ofensywne, że możemy ujrzeć go również w dżungli lub na górnej linii. Poniżej możecie sami zobaczyć co ma w zanadrzu Rozpruwacz z Krwawego Portu.

Umiejętności Pyke’a

Bierna: Dar Topielców

Kiedy Pyke jest niewidoczny dla wrogów, szybko regeneruje część zdrowia, które niedawno stracił w wyniku obrażeń zadanych przez wrogich bohaterów.

Poza tym Pyke zmienia swoje dodatkowe zdrowie na dodatkowe obrażenia od ataku.

Q: Kościany Harpun

Kliknij: Pyke dźga i znacznie spowalnia wszystkich wrogów przed sobą.

Przytrzymaj: Pyke przygotowuje się i rzuca harpunem, nadziewając pierwszego trafionego wroga i przyciągając go do siebie na określony dystans.

W: Nur w Upiorne Wody

Pyke nurkuje w widmowe wody, otrzymując kamuflaż i znaczną premię do prędkości ruchu, która zanika w ciągu kilku sekund.

Kamuflaż ukrywa Pyke’a przed wzrokiem, dopóki na pobliskim obszarze nie ma wrogów. Atakowanie lub rzucanie zaklęć powoduje natychmiastowe usunięcie Kamuflażu.

E: Widmowy Odpływ

Pyke doskakuje, pozostawiając za sobą utopione widmo. Po chwili utopione widmo wraca do Pyke’a, zadając obrażenia i ogłuszając wszystkich wrogów, przez których przeniknie.

R: Śmierć z Głębin

Pyke zaznacza obszar krzyżykiem i przeprowadza atak, migając do bohaterów i wykańczając tych, którzy są poniżej określonego poziomu zdrowia. Wrogowie, którzy nie zostaną wykończeni, a również znajdowali się na tym obszarze, otrzymują obrażenia.

Kiedy wróg umrze, będąc na obszarze krzyżyka, ostatni sojusznik, który asystował przy zabójstwie otrzymuje całe złoto i korzyści za zabójstwo, a Pyke może ponownie od razu użyć Śmierci z Głębin przez krótki czas.

Okiem innych

Razem z ogłoszeniem umiejętności Pyke’a osoby z profesjonalnej sceny LoL-a zdradziły za pośrednictwem social media, co sądzą na jego temat. Jedną z nich jest były trener Teamu Kinguin, a obecnie Millenium – Adrian „Hatchý” Widera. Jego zdaniem druga umiejętność Pyke’a, Nur w Upiorne Wody jest przesadnie silna przez dodanie Kamuflażu.


Inne podejście do Pyke’a Vincent „Biofrost” Wang, grający na pozycji wspierającego w Counter Logic Gaming. Jego zdaniem nowy czempion w League of Legends przypomina postać znaną ze StarCrafta i Heroes of the Storm – Zeratula.


Nadejścia Rozpruwacza z niecierpliwością wyczekuje support G2 Esports, Kim „Wadid” Bae-in. Pozytywnie ocenia go również emerytowany już zawodnik NA LCS, Hai „Hai” Lam. Jednak w ocenie byłego midlanera Golden Guardians Pyke nie jest zbyt złożonym czempionem.


Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy dokładnie Pyke zadebiutuje na Summoner’s Rift. Możemy jednak oczekiwać, że zostanie on udostępniony na serwerach gry w przeciągu co najwyżej trzech kolejnych patchów. Więcej informacji dotyczących nowego czempiona w League of Legends znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

OpTic jedzie na DreamHack Open Austin 2018

Po kilku tygodniach oczekiwań poznaliśmy wreszcie pierwszą ekipę, która otrzymała bezpośrednie zaproszenie na DreamHack Open Austin 2018. Okazało się...