fot. PRIDE

PRIDE otwiera dywizję Fortnite’a!

Dotychczas PRIDE kojarzone było głównie przez fanów Counter-Strike’a, ale teraz ma się to zmienić. Polska organizacja oficjalnie ogłosiła dziś bowiem powstanie drugiej dywizji, która tym razem dedykowana będzie bijącemu rekordy popularności Fortnite’owi od studia Epic Games.

O nowej sekcji PRIDE plotkowało się już od jakiegoś czasu i wiele wskazywało, że ekipa Piotra „neqsa” Lipskiego rzeczywiście sięgnie po hitowego reprezentanta gatunku battle royale. Ostatecznie do zespołu trafiła czwórka graczy, którzy pochwalić się mogą win-ratio na poziomie 70%. Regularnie występują oni także na różnego rodzaju imprezach online, zaś pierwsze esportowe szlify zbierali jeszcze podczas gry w Counter-Strike’a oraz League of Legends.

– Widząc eksplozję popularności Fortnite w Polsce i na świecie zaczęliśmy wnikliwie analizować grę i jej społeczność pod kątem uzawodowienia – przyznał w oświadczeniu Lipski. – Do otwarcia nowej dywizji przekonuje nas postawa Epic Games, które w sposób konsekwentny aktualizuje swoją grę, udowadniając że wsłuchuje się w potrzeby graczy. Pierwsze turnieje organizowane w Europie udowadniają wysoki esportowy potencjał gry. Dlatego poszukaliśmy do nowej dywizji zawodników z najwyższych pozycji w rankingach. Jako PRIDE walczymy o najwyższe osiągnięcia i tak będzie też w przypadku Fortnite – dodał.

Skład nowo otwartej dywizji PRIDE prezentuje się wobec tego następująco:

  • Grzegorz „Tabooo” Taborski
  • Przemek „mozbi” Deć
  • Marcin „Arokiz” Kanecki
  • Sebastian „Hashtag” Skalimowski

Przypomnijmy, że to nie pierwszy tego typu ruch, który ma w ostatnich miesiącach miejsce w Polsce. Jeszcze w lutym AGO Esports także zaangażowało zespół Fortnite’a, zaś w marcu włodarze ALSEN-Teamu postanowili zainwestować w drużynę PUBG.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Finały EPL: Natus Vincere lepsze od MVP; Heroic pokonuje NRG

Po zwycięstwach mousesports i FaZe Clanu przyszedł czas na kolejne mecze. Tym razem z awansu do półfinałów grupowych zmagań mogą się cieszyć gracze He...