Team Kinguin mouz
fot. ESL

Team Kinguin ulega AVANGAR w eliminacjach do Adrenaline Cyber League 2018

Team Kinguin ma za sobą finał kwalifikacji do Adrenaline Cyber League 2018, w którym zmierzył się z kazasko-rosyjskim AVANGAR. Niestety, nie był to pojedynek zakończony zwycięstwem Polaków.

AVANGAR 2 : 1 Team Kinguin

(el. Adrenaline Cyber League 2018)
14 9 Dust2 6 16
5 10
16 6 Overpass 9 14
10 5
16 9 Train 6 11
7 5

Finałowy pojedynek rozpoczął się na wybranym przez AVANGAR Duście2. Mimo że Polacy wygrali pistoletówkę, ich rywale po chwili odbili force’a i rozpoczęli powiększanie swojej przewagi w pierwszej połówce gry. Gdy Team Kinguin przegrywał 2:9, Pingwiny rozpoczęły odrabiać straty, nie oddając już przeciwnikom żadnego oczka aż do przerwy przed zamianą stron. W drugiej części walka była bardzo wyrównana, a żadna z ekip nie potrafiła wyjść na większe niż trzypunktowe prowadzenie. To jednak Wiktor „TaZ” Wojtas i spółka nie pozwolili rywalom doprowadzić do dogrywki, wygrywając na pierwszej mapie wynikiem 16:14.

Po chwili przerwy rozpoczęła się gra na Overpassie. Początkowo Polacy radzili sobie lepiej uzyskując wyniki korzystniejsze od przeciwnika, lecz po zamianie stron to AVANGAR przez zdecydowaną większość czasu dominowało nad nadwiślańskimi zawodnikami pod każdym względem. Formacja ze wschodu Europy najpierw odrobiła straty, a później objęła czteropunktowe prowadzenie. Kinguin walczyło jednak dzielnie, zrównując się z rywalami. To jednak Alexey „qikert” Golubev i spółka odnieśli dwupunktowe zwycięstwo nad polską ekipą.

Dotarliśmy do walki na trzeciej, decydującej mapie. Rozgrywkę zainaugurowało zwycięstwo AVANGAR w rundzie pistoletowej, lecz po chwili to Polacy zgarnęli pięć oczek z rzędu. Szczęście biało-czerwonych nie trwało zbyt długo, gdyż Kazachowie i Rosjanin doliczyli sobie na konto kolejne osiem rund. Ostatnia potyczka pierwszej połowy wpadła już jednak na konto Pingwinów. Po zamianie stron Team Kinguin wygrał wprawdzie pistoletówkę, lecz przegrywając większość następnych rund, poległ na Trainie po ciężkiej batalii.

Ze względu na porażkę w finale kwalifikacji, Team Kinguin nie weźmie udziału w Adrenaline Cyber League 2018. Mimo porażki ekipy MINISE’A, w tych zawodach będziemy mogli jeszcze zobaczyć najbardziej utytułowaną polską drużynę CS:GO – Virtus.pro.

Ostateczna lista uczestników wydarzenia prezentuje się następująco:

Virtus.pro SK Gaming Gambit Esports AVANGAR

Rozgrywki w ramach Adrenaline Cyber League 2018 odbędą się pomiędzy 23 a 24 maja w Moskwie, a pula nagród imprezy wynosi 100 000 dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Fnatic Broxah

Fnatic z awansem! Fascynujący ostatni dzień fazy grupowej MSI 2018

Zakończyło się ostatnie spotkanie fazy grupowej MSI 2018! Wszystkie rozstrzygnięcia są już znane. Po ośmiu dzisiejszych meczach, do fazy pucharowej do...