Fnatic Broxah
fot. Riot Games

Fnatic z awansem! Fascynujący ostatni dzień fazy grupowej MSI 2018

Zakończyło się ostatnie spotkanie fazy grupowej MSI 2018! Wszystkie rozstrzygnięcia są już znane. Po ośmiu dzisiejszych meczach, do fazy pucharowej dostały się: Royal Never Give Up, Flash Wolves, KING-ZONE DragonX, oraz Fnatic, które do ostatniego meczu musiało walczyć o awans z Team Liquid.

W dzisiejszych meczach „o nic” biły się tylko dwie drużyny – Flash Wolves, które miało zapewniony awans oraz EVOS Esports z zerowymi szansami na przejście dalej. Spośród pozostałej czwórki najlepszą sytuację miały RNG i KING-ZONE DragonX. Najtrudniejsze zadanie do wykonania mieli Amerykanie z Teamu Liquid, którzy musieli wygrać przynajmniej jeden mecz, aby mieć jakiekolwiek szanse na awans. W pierwszym dzisiejszym spotkaniu mistrzowie LCK zapewnili sobie awans wygrywając przeciwko Fnatic, które znalazło się w bardzo trudnej pozycji. Podczas kolejnego meczu Chińczycy z RNG także zapewnili sobie awans po zwycięstwie z EVOS.

W grze o ostatnie miejsce zostali już tylko Amerykanie oraz Europejczycy. Ci drudzy mieli łatwiejsze zadanie, ponieważ czekał na nich jeszcze mecz z najsłabszą ekipą całych rozgrywek. Zespołowi Doublelifta udało się wygrać pierwsze swoje spotkanie. Fnatic niestety nie odniosło zwycięstwa przez co zawodnikom z EU LCS pozostało liczyć tylko i wyłącznie na RNG, które swój mecz grało właśnie z Teamem Liquid. Jeśli drużyna z NA wygrałaby to spotkanie, to Europejczycy musieliby pożegnać się z turniejem. Chińczycy swój mecz zwyciężyli, w wyniku czego musiały zostać rozegrane dwa dodatkowe pojedynki.

Pierwszy z nich rozgrywał się o pierwsze miejsce, a drugi o awans do play-offów. Podczas meczu o zwycięstwo w fazie grupowej ekipie Uziego udało się wygrać. W meczu o wszystko, drużyna Rekklesa zachowała zimną krew i mimo kilku znaczących błędów przeszła do fazy pucharowej.

Oto wyniki dzisiejszych spotkań:

11:00 Fnatic Fnatic 0:1 KING-ZONE DragonX Bo1
12:00 EVOS Esports EVOS Esports 0:1 Royal Never Give Up Bo1
13:00 Flash Wolves Flash Wolves 0:1 Team Liquid Bo1
14:00 Fnatic Fnatic 0:1 EVOS Esports EVOS Esports Bo1
15:00 Flash Wolves Flash Wolves 1:0 KING-ZONE DragonX Bo1
16:00 Team Liquid 0:1 Royal Never Give Up Bo1
17:00 Flash Wolves Flash Wolves 0:1 Royal Never Give Up Bo1
18:00 Team Liquid 0:1 Fnatic Fnatic Bo1

Końcowa tabela fazy grupowej MSI 2018 prezentuje się następująco:

# Drużyna Mecze Wygrane Porażki
1. Royal Never Give Up 11 8 3
2. Flash Wolves Flash Wolves 11 7 4
3. KING-ZONE DragonX 10 6 4
4. Fnatic Fnatic 11 5 6
4. Team Liquid 11 4 7
6. EVOS Esports EVOS Esports 10 2 8

Play-offy Mid-Season Invitational 2018 rozpoczynają się już w piątek.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Liquid

Finały EPL: Space Soldiers i Liquid bliżej awansu do play-offów

Osoby, które miały nadzieję, że pierwszego dnia finałów 7. sezonu ESL Pro League zobaczą jakieś wyrównane spotkania póki co mogą być zawiedzione. Za n...