fot. ESL

AGO triumfatorem Fusion.bet Masters!

Kilka dni po zwycięstwie w 16. sezonie ESL Mistrzostw Polski AGO Esports kolejny raz ma powody do świętowania. Tym razem podopieczni Mikołaja „miNiroxa” Michałkowa okazali się bezkonkurencyjny podczas zawodów Fusion.bet Masters, w wielkim finale których pokonali dziś GODSENT.

AGO Esports 2 : 1 GODSENT

(Fusion.bet Masters – wielki finał)
(2) 17 8 Inferno 7 19 (4)
7 8
16 4 Overpass 11 14
12 3
16 6 Mirage 9 13
10 4

Samo spotkanie było niezwykle wymagające i bardzo długo zanosiło się na porażkę Polaków. Zresztą, ci rozpoczęli nie najlepiej, bo od przegranego Inferno i to mimo początkowo niezłej gry. Damian „Furlan” Kisłowski wraz z kolegami czuli się po stronie terrorystów jak ryby w wodzie i tuż przed przerwą zdołali zapewnić sobie skromne jednopunktowe prowadzenie. Na ich nieszczęście GODSENT odpowiedziało tym samym, w efekcie czego byliśmy świadkami dogrywki. A tam ostatnie słowo mieli już Szwedzi, którzy koniec końców zatriumfowali w stosunku 19:17.

Na szczęście dwie kolejne mapy wpadły już na konto AGO. A nie zanosiło się na to, bo na Overpassie świeżo upieczeni mistrzowie Polski przegrywali już 4:11! Na swoje szczęście zdołali odrobić wszelkie straty i rzutem na taśmę wygrać 16:14. Niewiele lepiej wyglądało to na Mirage’u, bo i tam polska piątka pierwszą połowę kończyła z niekorzystnym wynikiem 6:9. Niemniej i tym razem, podobnie jak kilkadziesiąt minut wcześniej, zdołała ona odwrócić losy meczu i ostatecznie przypieczętować wygraną rezultatem 16:13.

Dzięki wygranej AGO Esports zgarnęło główną nagrodę w wysokości aż 7 tysięcy dolarów. Z kolei GODSENT zadowolić się musiało czekiem na 3 tysiace. Końcowy układ miejsc całej imprezy prezentuje się następująco:

1. AGO Esports 7 000 $
2. GODSENT 3 000 $
3-4. Quantum Bellator Fire, Red Reserve
5-6. ALTERNATE aTTaX, Enyoy
7-8. Team Kinguin, PRIDE
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

PRIDE otwiera dywizję Fortnite'a!

Dotychczas PRIDE kojarzone było głównie przez fanów Counter-Strike'a, ale teraz ma się to zmienić. Polska organizacja oficjalnie ogłosiła dziś bowiem...