Esport na Scenie Głównej Europejskiego Kongresu Gospodarczego

Drugi dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego można uznać za zakończony. Podobnie jak pierwszego dnia tego wydarzenia, dziś także nie zabrakło tematu esportu, który obecny był w czterech panelach.

Tym razem temat ten obecny był nie tylko w Międzynarodowym Centrum Kongresowym na Scenie Otwartej, ale także na Scenie Głównej, która mieści się w Spodku. Właśnie tam Aleksander Szlachetko (ESL Polska), Krzysztof Jonak (Intel Polska), Piotr Michałowski (TVP Sport) oraz Jakub Szumielewicz (prezes zarządu AGO Esport Sp. z o.o.) w panelu prowadzonym przez Przemysława Pawełka rozmawiali właśnie o esporcie, jego różnych aspektach biznesowych, miejscu, w którym się znajduje oraz dalszym rozwoju. Każdy z gości panelu zatytułowanego „THE FUTURE OF ENTERTAINMENT | E-sport w natarciu” opowiedział o innym ujęciu tej gałęzi przemysłu rozrywkowego.

W jednej z sal konferencyjnych odbył się z kolei panel „THE FUTURE OF ENTERTAINMENT | Gaming: polska specjalność”. Podczas niego mogliśmy usłyszeć opinie Rafała Pikiewicza (ESL Polska), Remigiusza Kopoczka (ARP Games Sp. z o.o.), Viktora Wanli (Team Kinguin SA) oraz Kamila Bilczyńskiego (The Farm 51) między innymi na temat modelów biznesowych firm zajmujących się gamingiem, różnych dróg rozwoju oraz pomocy, jaką oferuje polski rząd tego typu przedsiębiorstwom. Głos oddano również innym uczestnikom panelu, którzy zapytali chociażby o decyzje związane z wydawaniem gier.

Na Scenie Otwartej w MCK mogliśmy dziś z kolei usłyszeć Krzysztofa Stalewskiego z Legii Warszawa, który odpowiedzialny jest za projekt Legia eSports, oraz Jakuba Szumielewicza, prezesa zarządu AGO. Obaj mieli okazję do zaprezentowania swoich organizacji oraz ich potencjału biznesowego szerszemu gronu.

Już jutro, 16 maja, podczas panelu „Nowy konsument” występował będzie natomiast Adrian Kostrzębski. Dyskusja dotyczyła będzie konsumentów 20+, pokolenia „nowej konsumpcji”, dla których najefektywniejszą formą dotarcia są kanały cyfrowe.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Trzech byłych graczy North Academy w Tricked, AnJ ląduje na ławce

Po miesiącu poszukiwań włodarze Tricked Esport skompletowali ponownie skład prowadzonej przez siebie dywizji CS:GO. Do drużyny dołączyło trzech zawodn...