fot. ESL/Helena Kristiansson

NiP zaproszony na ESL One Cologne 2018

Poznaliśmy przedostatnią już ekipę, która o udział w ESL One Cologne 2018 nie będzie musiała walczyć na drodze eliminacji, gdyż otrzymała bezpośrednie zaproszenie z rąk organizatorów. Zespołem tym okazało się legendarne Ninjas in Pyjmas ze Szwecji.

Od kilku lat NiP ze wszystkich siły próbuje powrócić do ścisłego światowego topu, ale na razie z dość przeciętnymi skutkami. Skandynawska formacja nie wystąpiła na ostatnich kilku Majorach, a rok rozpoczęła od fatalnego występu na cs_summit 2. Dopiero z czasem Christopher „GeT_RiGhT” Alesund i spółka wskoczyli na właściwe tory, dzięki czemu podczas Intel Extreme Masters Katowice 2018 i DreamHack Masters Marseille 2018 dotarli aż do ćwierćfinału. Szwedzi bardzo dobrze radzili sobie także w europejskiej dywizji ESL Pro League Season 7, dzięki czemu z drugiego miejsca zapewnili sobie awans na trwające właśnie lanowe finały.

Na ten moment lista uczestników prezentuje się następująco:

Astralis BIG Cloud9 FaZe Clan
Fnatic G2 Esports Team Liquid Natus Vincere
Ninjas in Pyjamas SK Gaming

W sumie udział w ESL One Cologne 2018, które odbędzie się między 3 a 8 lipca w Kolonii, udział weźmie szesnaście drużyn. Wszystkie one powalczą o łączną pulę nagród w wysokości 300 tysięcy dolarów. Wywalczonego przed rokiem tytułu bronić będzie SK Gaming.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Na`Vi pewne gry w play-offach finałów EPL, MVP PK odpada z imprezy

Pierwszy dzień lanowych finałów ESL Pro League Season 7 dobiegł końca. Na sam koniec inauguracyjnej kolejki zmagań czekały na nas dwa trzymapowe pojed...