fot. Sprout Esports

kRYSTAL rozstaje się ze Sprout

Dziś oficjalnie stało się to, na co zanosiło się już od jakiegoś czasu – Kevin „kRYSTAL” Amend opuścił szeregi Sprout Esports. Niemiecki zawodnik był związany z rodzimą organizacją od grudnia ubiegłego roku, tj. od momentu jej powstania.

24-latek najbardziej kojarzony może być z okresu swojej gry w PENTA Sports. W ekipie tej spędził ponad trzy lata i trzykrotnie zdołał awansować z nią na Majora. Jednakże kilka miesięcy temu on i jego ówcześni koledzy z zespołu postanowili opuścić dotychczasowego pracodawcę, by po dwóch miesiącach zasilić szeregi Sprout. Nadzieje były duże, ale występ na ELEAGUE Major Boston 2018 okazał się kompletną porażką, a i inne wyniki nie nastrajały zbyt optymistycznie. Nic więc dziwnego, że już kilka tygodni temu z drużyny odszedł Paweł „innocent” Mocek, a teraz w jego ślady poszedł również kRYSTAL.

Niemiecki prowadzący w opublikowanym przez siebie oświadczeniu przyznał, że już od pewnego czasu relacje między nimi, a pozostałymi zawodnikami nie były najlepsze. Obie strony znacząco różniły się od siebie, co powodowało konflikty, wobec tego uznano, iż lepiej będzie się po prostu rozstać. Na ten moment nie wiadomo jaki będzie kolejny krok w karierze Amenda, ale już w najbliższy weekend będziemy mieli okazję zobaczyć go podczas DreamHack Open Tours 2018. We Francji będzie pomagać on The Imperial, które od pewnego czasu poszukuje piątego gracza.

W tej sytuacji skład Sprout Esports prezentuje się następująco:

  • Denis „denis” Howell
  • Timo „Spiidi” Richter
  • Niels-Christian „NaToSaphiX” Sillassen
  • Tobias „tow b” Herberhold – trener
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Av3k, phaze i Pikawa wystąpią na DreamHack Tours 2018

Pierwsze w tym roku lanowe zawody Quake Champions o randze międzynarodowej wystartują już w najbliższą sobotę. To właśnie wtedy we francuskim mieście...