fot. ESL/Helena Kristiansson

Dwa miejsca, kilku chętnych – dziś ostatni dzień fazy grupowej finałów ESL Pro League

Przed nami trzeci i ostatni dzień fazy grupowej lanowych finałów ESL Pro League Season 7. W grze nadal pozostało kilka ekip, które walczą o miejsce w play-offach. Te jednak pozostały już tylko dwa, co oznacza, że rywalizacja będzie naprawdę zacięta.

Pewni gry w kolejnym etapie nadal nie mogą być reprezentanci SK Gaming. Latynoska formacja już od kilku miesięcy boryka się poważnym kryzysem, którego następstwa obserwujemy także teraz w Dallas. Po wczorajszej porażce z Astralis Gabriel „FalleN” Toledo i spółka spadli do drabinki przegranych, co oznacza, że wyczerpali oni już margines błędu i każda kolejna przegrana oznaczać będzie dla nich eliminację. Pierwszą przeszkodą będzie Renegades, a potem w przypadku ewentualnego zwycięstwa na brazylijsko-amerykański skład czekać będzie jeszcze OpTic Gaming lub też Space Soldiers.

Kolejne spotkania to już m.in. małe finały o dwa sloty w półfinałach. Szansę na awans do przedostatniej rundy mają m.in. główni faworyci całej imprezy, czyli FaZe Clan, jednak najpierw muszą ograć Natus Vincere, w składzie którego znajduje się mocarny Oleksandr „s1mple” Kostyliev. Kilka godzin później o miejsce w 1/2 finału powalczą także triumfatorzy DreamHack Masters Marseille 2018 z Astralis, którzy staną naprzeciwko Teamu Liquid.

Czwartkowy harmonogram prezentuje się następująco:

17 maja

Druga runda drabinki przegranych grupy B

17:00 Renegades vs SK Gaming
BO3
17:00 OpTic Gaming vs Space Soldiers
BO3

Finał drabinki wygranych grupy A

20:30 FaZe Clan vs Natus Vincere
BO3

Trzecia runda drabinki przegranych grupy A

20:30 Heroic vs mousesports
BO3
18 maja

Trzecia runda drabinki przegranych grupy B

00:00 SK/Renegades vs S. Soldiers/OpTic
BO3

Finał drabinki wygranych grupy B

00:00 Team Liquid vs Astralis
BO3

Wybrane mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można za pośrednictwem ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat lanowych finałów ESL Pro League Season 7 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Dota 2 Liquid

Rozlosowano grupy ESL One Birmingham

Wczoraj odbyło się losowanie grup pierwszego w Wielkiej Brytanii Majora Doty 2 – ESL One Birmingham. Uczestnicy zostali przydzieleni do trzech grup. W...