fot. ESL Italy

Pierwsza faza grupowa DH Tours zakończona, Polacy grają dalej

Trwają zawody Quake Champions rozgrywane podczas DreamHack Tours 2018. Pierwszy dzień imprezy był szczęśliwy dla polskich zawodników, gdyż cała rodzima trojka zdołała zapewnić sobie awans do drugiej fazy grupowej.

O wiele łatwiej przyszło to Maciejowi „Avkowi” Krzykowskiemu, który pod banderą Virtus.pro rywalizował w grupie E. Polak oraz towarzyszący mu Alexei „cYpheR” Yanushevsky nie dali swoim rywalom żadnych szans. Wygrana 2:0 z amerykańskim Cookies & Cream nie była żadnym zaskoczeniem, ale już taki sam wynik osiągnięty przeciwko Myztro EU mógł co poniektórych zadziwić. Wszak w zespole tym występowali Adrián „RAISY” Birgány oraz Sebastian „Spart1e” Siira, którzy zaliczają się do ścisłej światowej czołówki, a mimo to nie dali rady VP.

Jeśli zaś chodzi o Pompa Team to tam już tak gładko nie było. Zespół Daniela „Pikawy” Pikalskiego oraz Wiktora „phaze’a” Skwarczynskiego wystartował nieźle i 2:0 pokonał Myztro USA. Później jednak naprzeciwko nadwiślańskiego duetu stanęło Sleep to Awake, w którym grał m.in. zwycięzca ubiegłorocznego Quake World Championship, Nikita „clawz” Marchinsky. Ostatecznie skończyło się wynikiem 0:2 i koniecznością rozegrania powtórnego meczu z amerykańską drużyną Myztro. Dodajmy, że meczu ponownie wygranego, ale tym razem stosunkiem już tylko 2:1.

Końcowy układ grup Polaków prezentuje się następująco:

Grupa B Grupa E
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Sleep to Awake 1 1 0 1. Virtus.pro 2 2 0
2. Pompa Team 3 2 1 2. Myztro EU 2 1 1
3. Myztro USA 2 0 2 3. Cookies & Cream 2 0 2

Nie ma jednak czasu na odpoczynek, bo już jutro startuje druga faza grupowa. A tam na polskich zawodników czeka naprawdę spore wyzwanie. Pompa trafiła bowiem do jednego zbioru z Myztro EU oraz Teamem Liquid, z kolei Av3k i jego Virtus.pro mierzyć się będą m.in. z Sleep to Awake.

Pełny układ grup wygląda tak:

Grupa A Grupa B Grupa C
AMD Team Liquid 2 Corvidae
Team Liquid Sleep to Awake Cyberfight
Myztro EU Turtle Recall iCE cLIMBERS
Pompa Team Virtus.pro Quaker Orbs

Cały turniej wraz z angielskim komentarzem oglądać można na oficjalnym kanale Quake Champions na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem. Łączna pula nagród DreamHack Tours 2018 osiągnie kwotę 50 tysięcy dolarów, z czego zwycięska para zgarnie 20 tysięcy.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Liquid

EPL: Team Liquid vs Natus Vincere – statystyki graczy

Przed chwilą zakończył się pierwszy półfinał 7. sezonu ESL Pro League. W meczu tym Team Liquid niespodziewanie ograł Natus Vincere, najpierw wymęczają...