fot. DreamHack/Jussi Jaaskelainen

Pikawa i phaze odpadają z DreamHack Tours 2018, Av3k gra dalej

Na początku drugiego dnia w gronie uczestników turnieju Quake Champions podczas DreamHack Tours 2018 było trzech Polaków. Jednakże już na jego koniec w stawce pozostał tylko jeden – Maciej „Av3k” Krzykowski. Występujący w barwach Virtus.pro 27-latek przebrnął przez drugą fazę grupową.

Krzykowski oraz towarzyszący mu Alexei „cYpheR” Yanushevsky z drobnymi problemami zdołali przebić się do play-offów. Jak można się było spodziewać, głównym rywalem Virtusów okazało się miksowe Sleep to Awake, w którym występuje m.in. Nikita „clawz” Marchinsky. To właśnie ekipa Białorusina pokonała VP, ale i tak nie dało jej to bezpośredniego awansu do półfinału, gdyż jej bilans był gorszy niż u innych drużyn z pierwszych miejsc. Jeśli zaś chodzi o Avka i cYpherA, i oni ostatecznie zapewnili sobie miejsce w ćwierćfinale, o czym przesądziło ich przekonujące zwycięstwo nad drugim składem Teamu Liquid.

Tyle samo szczęścia nie miał Pompa Team. Zespół, w którym na co dzień występują Daniel „Pikawa” Pikalski oraz Wiktor „phaze” Skwarczynski, nie poradził sobie z uznanymi rywalami, z którymi przyszło mu się mierzyć. Zbyt mocne dla Polaków okazało się zarówno Liquid, jak i Myztro EU, przez co ostatecznie zajęli oni w swojej grupie dopiero trzecie miejsce i Tours opuszczają z niczym. Nagrody finansowe przyznawane są bowiem tylko czołowej ósemce.

Końcowy układ grup Polaków prezentuje się następująco:

Grupa B Grupa E
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Team Liquid 2 2 0 1. Sleep to Awake 2 2 0
2. AMD 3 2 1 2. Virtus.pro 3 2 1
3. Myztro EU 3 1 2 3. Team Liquid 2 3 1 2
4. Pompa Team 2 0 2 4. Turtle Recall 2 0 2

Przed nami jeszcze tylko jeden dzień zawodów, po którym zapadną ostateczne rozstrzygnięcia. Faza play-off rozpocznie się od spotkań ćwierćfinałowych, w których wystąpi m.in. Av3k oraz jego Virtus.pro. Poniedziałkowy harmonogram prezentuje się następująco:

21 maja
10:00 Virtus.pro vs AMD BO5
11:30 Sleep to Awake vs Cyberfight BO5
13:00 Team Liquid vs Virtus.pro/AMD BO5
14:30 iCE cLIMBERS vs StA/Cyberfight BO5
16:00 wielki finał BO5

Cały turniej wraz z angielskim komentarzem oglądać można na oficjalnym kanale Quake Champions na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem. Łączna pula nagród DreamHack Tours 2018 osiągnie kwotę 50 tysięcy dolarów, z czego zwycięska para zgarnie 20 tysięcy.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
HellRaisers

Gambit i HellRaisers zamykają grono półfinalistów DH Open Tours 2018

Dwa dni zmagań grupowych podczas DreamHack Open Tours 2018 za nami. Wśród uczestników francuskiej imprezy pozostały już tylko cztery czołowe formacje,...