fot. DreamHack

Liquid wygrywa DreamHack Tours 2018, Av3k i cYpheR odpadli w ćwierćfinale

Turniej Quake Champions podczas DreamHack Tours 2018 dobiegł końca. Ostatecznie zaskoczenia nie było, bo po końcowy triumf sięgnął faworyzowany od samego początku duet z Teamu Liquid, który w wielkim finale nie dał większych szans Sleep to Awake.

Shane „rapha” Hendrixson i Tim „DaHanG” Fogarty na przestrzeni obu faz grupowych ani razu nie doznali goryczy porażki nie zmieniło się to również w play-offach. Amerykański duet zdawał się być o co najmniej klasę lepszy od reszty stawki, co dobitnie udowodnił zresztą w decydującym meczu. Tam gracze zza oceanu pozwolili sobie na stratę tylko jednej mapy (dodajmy, że przegranej niesamowicie bliskim wynikiem 47:50), by potem wpisać na swoje konto trzy kolejne. StA nie miało wobec tego najmniejszych szans i mogło tylko pogodzić się z porażką.

Nie można zapominać, że dziś w akcji oglądaliśmy również Macieja „Avka” Krzykowskiego. Niestety występujący pod banderą Virtus.pro Polak pożegnał się z zawodami już w ćwierćfinale. Tam 27-latek oraz towarzyszący mu Alexei „cYpheR” Yanushevsky trafili na AMD, czyli miks znanego z Natus Vincere Antona „Coollera” Singova. Sam mecz był niestety dość jednostronny i zakończył się zwycięstwem Rosjan w stosunku 3:1.

Końcowy układ drabinki prezentuje się następująco:

21 maja

Ćwierćfinał

10:00 Virtus.pro 1:3 AMD BO5
11:30 Sleep to Awake 3:0 Cyberfight BO5

Półfinał

13:00 Team Liquid 3:0 AMD BO5
14:30 iCE cLIMBERS 1:3 Sleep to Awake BO5

Wielki finał

16:00 Team Liquid 3:1 Sleep to Awake BO5

Dzięki wygranej Team Liquid zgarnął główną nagrodę w wysokości 20 tysięcy dolarów, zaś Sleep to Awake zadowolić się musiało połową tej sumy. Po 5 tysięcy dolarów zgarnęły AMD i iCE cLIMBERS, zaś Virtus.pro, Cyberfight, Myztro EU i Quaker Orbs otrzymały czek na 2,5 tysiąca.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Już jutro startuje kolejny sezon ESEA MDL, wystąpią aż cztery polskie drużyny!

Nieco ponad tydzień temu zakończyły się zawody ESEA Global Challenge, będące zwieńczeniem 27. sezonu ESEA Mountain Dew League. Jednak już jutro zaplec...