Fnatic pieliedie
fot. ESL/Helena Kristiansson

Walka o miejsce w czołowej szóstce trwa! Przed nami drugi dzień ESL One Birmingham

Trzy drużyny – Virtus.pro, OG oraz OpTic Gaming – mogą być spokojne o miejsce w fazie pucharowej ESL One Birmingham po zwycięstwach podczas pierwszego dnia. Również trzy formacje – Evil Geniuses, Vici Gaming i Newbee – pożegnały się z szansami na mistrzostwo pierwszego w Wielkiej Brytanii Majora Doty 2. Pozostała szóstka wciąż liczy się w walce o play-offy. Listę uczestników ostatniej fazy ESL One Birmingham poznamy już po dzisiejszych meczach.

Spośród wspomnianej szóstki drużyn trzy zapewnią sobie miejsce w play-offach, a dla pozostałych trzech będzie to ostatni dzień rywalizacji. O wszystkim zadecydują trzy bezpośrednie starcia w formacie Bo3. Podobnie jak wczoraj spotkania zostaną rozegrane kolejno w grupach A, B oraz C. Jako pierwsi o miejsce w ćwierćfinale powalczą Fnatic i Team Spirit. Następnie do walki staną Team Liquid i paiN Gaming, a dzień zmagań zakończą LGD.Forever Young i Mineski.

Równolegle z tymi spotkaniami, lecz w formacie Bo1, odbędzie się rywalizacja o bezpośredni awans do półfinałów. O rozstawienie czołowej czwórce zawodów powalczą wspomniani już liderzy fazy grupowej – Virtus.pro, OG oraz OpTic Gaming. Zmagania między tymi formacjami odbędą się w kolejnej grupie, tym razem składającej się z trzech drużyn. Dwie najlepsze ekipy trafią do półfinałów i kolejne mecze rozegrają dopiero w sobotę. Najgorsza z nich natomiast będzie musiała walczyć już od ćwierćfinałów.

Harmonogram drugiego dnia ESL One Birmingham:

Czwartek, 24 maja 2018
12:00 Virtus.pro vs OG OG Grupa liderów | Bo1
12:00 Fnatic vs Team Spirit Grupa A | Bo3
13:10 OG OG vs OpTic Gaming Grupa liderów | Bo1
14:20 OpTic Gaming vs Virtus.pro Grupa liderów | Bo1
15:30 paiN Gaming vs Team Liquid Grupa B | Bo3
19:00 LGD.Forever Young vs Mineski Grupa C | Bo3

Transmisję z ESL One Birmingham możecie obejrzeć również z polskim komentarzem w ESL.TV Polska oraz na sport.tvp.pl. Po więcej informacji dotyczących Majora Doty 2 rozgrywanego w stolicy West Midlands zapraszamy na oficjalną stronę internetową turnieju.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Virtus.pro Dota 2

Virtus.pro, OG i OpTic z awansem do play-offów ESL One Birmingham

Pierwszy dzień ESL One Birmingham zakończony. Awans do play-offów pierwszego w Wielkiej Brytanii Majora Doty 2 zapewniły sobie już trzy formacje – Vir...