Giants Targamas
fot. Riot Games

Targamas rozstaje się z Vodafone Giants

Przerwa między splitami zbiera kolejne żniwa. Tym razem trafiło na dotychczasowego wspierającego Vodafone Giants – Raphäela „Targamasa” Krabbé. Mimo, że kontrakt Belga obowiązywał do października tego roku, włodarze „Gigantów” zdecydowali się dokonać roszady na pozycji wspierającego przed letnią rundą EU LCS 2018.


Zakontraktowanie Targamasa przez Giants mogło być zaskakujące biorąc pod uwagę jego brak doświadczenia, lecz organizacja widziała w 17-latku młody talent. Oprócz serii francuskich turniejów, w większości których ówczesna formacja Krabbé (GamersOrigin) triumfowała, Belg miał okazję wystąpić również na turnieju międzynarodowym – ESL Clash of Nations. Po całym splicie gry pod banderą „Gigantów” Targamas zyskał wiele doświadczenia, które może zaowocować w niedalekiej przyszłości.

Giants nie mogło jednak przejść obojętnie wobec tak słabego rezultatu rundy wiosennej EU LCS. Mimo całkiem udanego początku spring splitu druga połowa nie była już tak owocna. Choć jeszcze przed dziewiątym tygodniem zmagań podopieczni Ramona „Naruteradora” Meseguera mieli sporą szansę na play-offy, dwie porażki całkowicie odmieniły ich los. Ostatecznie z siedmioma zwycięstwami i jedenastoma porażkami formacja hiszpańskiej organizacji zajęła dziewiąte miejsce w rankingu.

Obecny skład Vodafone Giants:

Kim „Ruin” Hyeong-min
Charly „Djoko” Guillard
Felix „Betsy” Edling
Pierre „Steeelback” Medjaldi
Kublai „Kubz” Barlas

Na chwilę obecną nie wiadomo, kto zajmie miejsce Targamasa w głównym składzie Giants. Choć to pierwsza zmiana w wyjściowej piątce, jest to już druga roszada „Gigantów” podczas tego okienka transferowego. Wcześniej włodarze dokonali zmian w sztabie szkoleniowym, zatrudniając Kublaia „Kubza” Barlasa jako głównego trenera i zmieniając rolę Ramona „Naruteradora” Meseguera na trenera strategicznego.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Irootfor AB rozpoczyna długoterminową współpracę z pashą

Firma Irootfor AB ogłosiła długoterminową współpracę z Jarosławem "pashąBicepsem" Jarząbkowskim. Na jej mocy uzyskała ona prawa, dzięki którym będzie...