fot. ESL/Viola Schuldner

Oficjalnie: olofmeister wraca do gry!

Po niespełna dwóch miesiącach Olof „olofmeister” Kajbjer powraca do gry! Szwed od początku kwietnia pozostawał nieaktywny z powodu problemów osobistych, ale teraz oficjalnie potwierdzono, że ponownie dane nam będzie oglądać go w akcji.

Decyzja Kajbjera o ustąpieniu ze składu była dość zaskakująca, tym bardziej, że ogłoszono ją 1 kwietnia. Okazało się jednak, że nie był to żart primaaprilisowy, bo 27-latek faktycznie postanowił zrobić sobie dłuższą przerwę od zawodowego grania. W czasie jego nieobecności drużynę wspomagał natomiast Richard „Xizt” Landström, który miał okazję wystąpić na DreamHack Masters Marseille 2018, Intel Extreme Masters Sydney 2018 oraz lanowych finałach 7. sezonu ESL Pro League. Na dwóch ostatnich imprezach ekipa docierała nawet do strefy medalowej, ale mimo to czas Landström dobiegł już końca.

Za mną przerwa, która naprawdę była mi potrzebna, ale teraz powracam na zawodową scenę – ogłosił w swoim oświadczeniu olofmeister. – Przede wszystkim chciałbym gorąco podziękować moim kolegom z drużyny oraz FaZe za zrozumienie mojej osobistej sytuacji oraz danie mi czasu, bym doszedł do siebie. To wiele dla mnie znaczy i jest czymś czego nie zapomnę. Dziękuję, FaZe Clan. Chcę również podziękować Xiztowi, który mnie zastąpił i dawał z siebie wszystko. Na koniec chciałbym także podziękować całej społeczności Counter-Strike’a. Otrzymałem wiele wiadomości od moich kibiców, od kibiców FaZe, kibiców innych drużyn, zawodników oraz wszystkich innych ludzi związanych ze sceną. Przepraszam, że nie odpowiedziałem wam wszystkim, ale naprawdę potrzebowałem przerwy. Ale nawet jeśli ktoś z was nie otrzymał ode mnie odpowiedzi to chciałbym, byście wszyscy wiedzieli jakie ma to dla mnie znaczenie i jak bardzo mi pomogło. Teraz czuję się niezwykle podekscytowany moim powrotem do gry, możliwością rywalizacji z najlepszymi, spotkaniami z fanami oraz okazją do grania w tytuł, który kocham. Przede wszystkim nie mogę się już jednak doczekać spotkania z moim kolegami z zespołu. Dziękuję wszystkim i do zobaczenia na serwerze! – zakończył.

W tej sytuacji skład FaZe Clanu prezentuje się następująco:

  • Håvard „rain” Nygaard
  • Finn „karrigan” Andersen
  • Nikola „NiKo” Kovač
  • Ladislav „GuardiaN” Kovács
  • Olof „olofmeister” Kajbjer
  • Robert „RobbaN” Dahlström – trener

Pierwsza okazja, by ponownie zobaczyć olofmeistera w akcji powinna się nadarzyć już 8 czerwca. To właśnie wtedy w Londynie startują bowiem lanowe finały piątego sezonu Esports Championship Series, w których udział, oprócz FaZe, wezmą również m.in. Astralis, Team Liquid oraz Fnatic.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

mynio: Prawdopodobnie będziemy musieli się rozpaść

Decyzja Teamu Kinguin o zabronieniu Grzegorzowi "SZPERO" Dziamałkowi i Kacprowi "Kap3rowi" Słomie występowaniu w barwach adwokacika odbiła się szeroki...