fot. ESL/Adela Sznajder

ESL One Cologne nie dla Virtus.pro. Polacy przegrywają ze Space Soldiers

Po wczorajszym dobrym spotkaniu z Heroic, a także nieudanym pojedynku z North, zawodnicy Virtus.pro zmierzyli się dzisiaj w drugiej rundzie dolnej drabinki ze Space Soldiers o możliwość dalszej walki o udział w ESL One Cologne 2018. Co ciekawe, w sobotnim meczu Polacy po raz pierwszy od dawna nie zbanowali Overpassa – zamiast tego na samym początku zdecydowali, że nie będą chcieli grać na Cache’u.

Virtus.pro 0 : 2 Space Soldiers

(el. ESL One Cologne 2018 – półfinał dolnej drabinki)
9 6 Train 9 16
3 7
8 6 Mirage 9 16
2 7
 Overpass 

Spotkanie na wybranym przez Polaków Trainie rozpoczęło się od trzech wygranych przez Space Soldiers rund. Virtusi nie potrafiąc zaradzić miażdżącej defensywie Turków, zdobyli w pierwszej części spotkania tylko sześć punktów. Po zamianie stron sytuacja naszych rodaków wcale się nie poprawiła, gdyż kolejne trzy oczka wpadły na konto ekipy XANTERESA. Biało-czerwoni co prawda zwyciężyli jeszcze w trzech rundach, lecz koniec końców nie udało im się zbytnio zbliżyć do wyniku silniejszego przeciwnika. Spotkanie na pierwszej mapie zakończyło się wynikiem 16:9 dla Space Soldiers.

Po wygranej przez ekipę Jarosława „pashyBicepsa” Jarząbkowskiego pistoletówce i rundzie force wszystko wskazywało na to, że pojedynek na Mirage’u pójdzie naszym rodakom lepiej niż na Trainie. Po początkowych rundach Space Soldiers zatrzymało jednak graczy Virtus.pro, zgarniając aż osiem punktów z rzędu. Sytuację Pawła „byaliego” Bielińskiego i spółki poprawiło nieco zdobycie jeszcze czterech oczek pod koniec pierwszej połówki i rundy pistoletowej na początku drugiej. Jednak po tym tureccy zawodnicy bez większych problemów zwyciężyli na wybranej przez siebie mapie niszcząc marzenia Polaków na grę podczas ESL One Cologne 2018.

Po odpadnięciu Virtusów z kwalifikacji do ESL One Cologne, nie ma w nich już żadnej rodzimej ekipy. Już o 14:00 odbędzie się finał górnej drabinki, w którym HellRaisers zmierzy się z North, a jego zwycięzca otrzyma bilet na turniej w Kolonii. O 17:00 odbędzie się ostatni mecz w ramach eliminacji, w którym udział weźmie przegrany nadchodzącego finału i zwycięzca dolnej drabinki.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Renegades i B.O.O.T-dream[S]cape z awansem na ESL One Cologne 2018

Poznaliśmy dwie kolejne ekipy, które wystąpią na ESL One Cologne 2018. Kilka godzin temu zakończyły się bowiem dwa turnieje eliminacyjne – jeden dla A...