fot. Blizzard

Poznaliśmy komitet, który wybierze kadrę Polski na Overwatch World Cup 2018

Overwatch World Cup 2018 coraz bliżej, dlatego Blizzard nie próżnuje. Amerykański producent ogłosił właśnie składy wszystkich narodowych komitetów, których zadaniem będzie wybór zawodników do poszczególnych reprezentacji. W tym gronie nie zabrakło również oczywiście przedstawicieli Polski.

Przypomnijmy, że tym razem sam proces wybierania członków komitetu został nieco zmodyfikowany. Mniejszą władzę otrzymali członkowie społeczności, którzy mieli prawo do wyboru tylko jednej osoby. Kolejna była typowana bezpośrednio przez Blizzard, a ostatnią swoimi głosami uhonorować mogli czołowi gracze z danego kraju. W ten sposób wyłoniono trójkę, która prezentuje się tak:

  • GM: Pawel Slomka
  • Trener: Michał “Warchawk” Warchał
  • Wybór społeczności: Wojciech “Theo” Buda

Podobnie jak przed rokiem, tak i teraz w komitecie znalazło się miejsce dla Warchawka. Teraz on i pozostała dwójka członków będą musieli wytypować szóstkę zawodników, która pojedzie na mistrzostwa. Cały proces selekcji rozpoczyna się już 1 czerwca, a czasu nie będzie dużo, ponieważ lista z ostateczną kadrą musi zostać przesłana do organizatorów między 15 czerwca a 5 lipca.

Pełna lista poszczególnych komitetów z pozostałych krajów dostępna jest pod tym adresem. Samo Overwatch World Cup 2018 startuje już w sierpniu i rozgrywane będzie na trzech różnych kontynentach. Natomiast faza pucharowa ponownie rozegrana zostanie w Anaheim przy okazji BlizzConu.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Świetny debiut PACT w ESEA MDL, Polacy zgarniają komplet punktów

Dotychczas PACT był jedynym polskim zespołem, który w bieżącym sezonie ESEA Mountain Dew Leaegue nie miał jeszcze okazji, by zaprezentować się kibicom...