fot. PRIDE

PRIDE otwiera dywizję Clash Royale

W świadomości polskich kibiców PRIDE to głównie Counter-Strike. Jednak już w połowie maja informowaliśmy, że organizacja Piotra „neqsa” Lipskiego postanowiła rozszerzyć swoje wpływy angażując skład Fortnite’a. Dziś nastąpił natomiast kolejny krok tej ekspansji – zatrudnienie dwóch graczy Clash Royale.

Od teraz pod banderą PRIDE występować będą Dawid „Bloody Dave” Czowicki oraz Jakub „Wróbelek” Wróbel, którzy w tym roku dali już o sobie znać szerszej publiczności. W marcu obaj gracze pojawili się bowiem w Budapeszcie, gdzie wystąpili na V4 Future Sports Festival. Co więcej, udało im się nawet dotrzeć do wielkiego finału, gdzie po zaciętym boju lepszy okazał się ostatecznie Wróbelek, który zgarnął główną nagrodę w wysokości 50 tysięcy euro. Jednak i Bloody Dave nie miał powodów do narzekań – wszak on wzbogacił się o 25 tysięcy.

Cieszymy się, że PRIDE wyszło do nas z propozycją kontraktu – przyznał Wróbel w oficjalnym oświadczeniu. – W szczególności cieszy mnie fakt, że jest to polska organizacja. Dołożymy wszystkich starań, by w nadchodzących turniejach ponownie spotykać się z Dawidem w finale. To nasz cel i będziemy do niego dążyć za wszelką cenę – dodał.

A czym konkretnie jest Clash Royale? To mobilna gra strategiczna wyprodukowana przez studio Supercell. Swoją premierę miała ona w marcu 2016 roku i od tego czasu utworzyła się wokół niej scena esportowa. Obecnie turnieje dedykowane tej produkcji organizują m.in. ESL, DreamHack oraz MGL.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

oskarish zagra z mixwellem podczas eliminacji do DreamHack Open Valencia

Od momentu rozpadu byłego składu SEAL Esports Oskar "oskarish" Stenborowski spełnia się jako stand-in. Ostatnio kilkukrotnie mogliśmy oglądać go w tej...