Firma odzieżowa z siedzibą w San Francisco - FAZE Apparel - postanowiła pozwać jedną z najbardziej znanych organizacji esportowych na świecie, czyli FaZe Clan, z powodu domniemanego naruszenia znaku towarowego. Podstawą oskarżenia ma być używanie słowa "Faze" w nadrukach na odzieży i innych przedmiotach sprzedawanych przez FaZe Clan.

Pod koniec maja bieżącego roku sędzia okręgowy w Kalifornii złożył wniosek wstępnego zakazu sądowego, zgodnie z którym FaZe Clan tymczasowo nie może sprzedawać przedmiotów zawierających wyłącznie słowo "Faze". Spór nie dotyczy jednak tych produktów, na których nadrukowane zostały słowa "FaZe Clan", bądź też "FaZe UP". Zgodnie z dokumentami, które pojawiły się na biurku sędziego, FAZE Apparel żąda rekompensaty za ewentualne szkody finansowe, zwrotu za koszty adwokackie oraz odszkodowań sięgających nawet 2 milionów dolarów za każdy podrobiony znak.

Taka sytuacja nie zdarzyła się po raz pierwszy, bowiem na przestrzeni ostatnich paru lat FAZE Apparel składało już podobne wnioski dwukrotnie, jednakże wszystkie sprawy kończyły się brakiem konkretnych rozwiązań. Zgodnie z wypowiedziami prawników, niezadowoleni klienci sklepu FaZe Clanu niejednokrotnie kontaktowali się z biurem obsługi FAZE Apparel, aby wnieść skargę na temat zakupionej odzieży lub z zapytaniami o niedziałające kody promocyjne, które pochodziły ze sklepu organizacji esportowej.

Warto zaznaczyć, że FAZE Apparel zostało założone w 2007 roku i od tamtej pory sprzedaje swoje produkty zarówno online, jak i w kilkunastu sklepach stacjonarnych rozmieszczonych na całym świecie. Dodatkowo w czerwcu 2014 roku, Urząd Patentowy Stanów Zjednoczonych zatwierdził wniosek firmy o uzyskanie patentu na znak towarowy "Faze", który mógł być używany na przeróżnych produktach odzieżowych. FaZe Clan zostało stworzone w 2010 roku i swoje pozwolenie na używanie znaku towarowego "FaZe Clan" otrzymało we wrześniu 2015 roku. Jednakże, jak wszyscy wiemy, FaZe Clan sprzedaje sporo produktów odzieżowych, które mają nadruki niezawierające słowa "Clan".

Mimo wszystko FaZe Clan zażądało w roszczeniu wzajemnym, by pozew rozstał rozpatrzony na ich korzyść. FaZe chce także aby firma odzieżowa pokryła wszystkie wydatki związane z postępowaniem sądowym oraz aby sąd nakazał Urzedowi Patentowemu Stanów Zjednoczonych anulowanie wszystkich zarejestrowanych przez FAZE Apparel znaków towarowych.