ROCCAT prezentuje autorskie przełączniki i nową klawiaturę mechaniczną

ROCCAT, niemiecki producent peryferii komputerowych, zaprezentował przełączniki do klawiatur mechanicznych – Titan Switch Tactile, które są efektem współpracy z TTC. Te zastosowane zostały już w klawiaturze Vulcan, która miała premierę podczas tajwańskich targów Computex.

– Najważniejszym elementem klawiatury mechanicznej są jej przełączniki, które chcieliśmy zaprezentować – mówi Andreas Jost, kierownik działu projektowania w ROCCAT Studios.

Podczas projektowania przełączników duży nacisk położono na wygląd konstrukcji. Przezroczysta obudowa umożliwia wgląd w mechanizm. Zastosowano również bardzo lekkie nakładki na klawisze. Dzięki temu, przełączniki Titan są idealnym dopełnieniem najnowszego systemu podświetlenia RGB – AIMO. Nowy mechanizm umożliwił poprawę działania względem standardowych konstrukcji. Do budowy przełączników zastosowano wysokiej jakości materiały i podzespoły. Zminimalizowało to drgania, dzięki czemu oprogramowanie jest w stanie odczytywać sygnał z klawiszy o 20% szybciej niż w przypadku konkurencyjnych klawiatur.

Materiały wybrane do produkcji Vulcan również odzwierciedlają chęć stworzenia ekskluzywnego produktu. Anodowana, aluminiowa płyta wierzchnia oferuje solidną i trwałą konstrukcję. Mechaniczne pokrętło do kontroli multimediów nadaje klawiaturze wyjątkowego charakteru. Vulcan może się pochwalić magnetyczną, odczepianą podpórką pod nadgarstki oraz regulowanymi gumowanymi stopkami, które zapewniają stabilność podczas gry. Vulcan dla ROCCAT stał się okazją do stworzenia klawiatury o wyśrubowanych parametrach, które docenią  gracze, o oryginalnej stylistyce i gotowej do profesjonalnych rozgrywek.

Produkt trafi do sprzedaży w III kwartale 2018 r. Klawiatury z serii Vulcan będą dostępne w trzech wariantach: Vulcan 80 w cenie 129,99 EUR, Vulcan 100 AIMO w cenie 149,99 EUR i Vulcan 120 AIMO w cenie 159,99 EUR.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
SelfMade

LVP SLO: MAD Lions i Penguins w końcu zdobywają komplet punktów

Rozstrzygnięto ostatnie pojedynki trzeciej kolejki 15. sezonu LVP SuperLiga Orange. Polscy zawodnicy występujący w hiszpańskiej lidze nie zawiedli wcz...