fot. DreamHack/Jussi Jaaskelainen

Xron i Silencep dołączają do Myztro Gaming

Myztro Gaming rozszerza swoje wpływy w Quake Champions. Amerykańska organizacja postanowiła bowiem zakontraktować kolejnych dwóch graczy, którymi okazali się Dmytro „Xron” Sakharuk oraz Kyle „Silencep” Mooren.

Szczególnie transfer Ukraińca wydaje się być strzałem w dziesiątkę, gdyż według prestiżowego rankingu serwisu Plus Forward jest on obecnie drugim najlepszym zawodnikiem świata i ustępuje tylko Marcelowi „k1llsenowi” Paulowi z BIG. Sakharuk ma za sobą bardzo udany początek roku, w trakcie którego udało mu się m.in. sięgnąć po triumf w BEAT Invitational Season 1, a także dotrzeć do półfinału DreamHack Tours 2018. Obecnie natomiast rywalizuje on w fazie pucharowej drugiej edycji Quake Open League 2018.

O wiele większym zaskoczeniem wydaje się być zakontraktowanie Silencepa. Holenderski gracz ma co prawda na swoim koncie zwycięstwo w drużynowych zawodach Quake World Championship 2017, które zdobył zresztą razem ze wspomnianym już Xronem. Na turniejach indywidualnych nie osiągał on już jednak większych sukcesów i wydaje się, że potrzebuje on sprawnych kolegów u boku, by móc w pełni rozwinąć swoje skrzydła. Widać to było chociażby na DreamHacku w Tours, gdzie wraz Nikitą „clawzem” Marchinskym zajął drugie miejsce podczas zmagań 2v2.

Obecnie w szeregach Myztro znajdziemy kilku naprawdę utytułowanych zawodników. Poza Xronem barwy ekipy reprezentują m.in. triumfator DreamHack Denver 2017, Adrián „RAISY” Birgány,  oraz Sebastian „Spart1e” Siira, który w listopadzie mógł świętować wicemistrzostwo ESWC 2017.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Counter Logic Gaming rozwiązuje dywizję Rainbow Six

Zaledwie cztery miesiące trwała przygoda Counter Logic Gaming ze sceną Rainbow Six. Północnoamerykańska organizacja postanowiła zainwestować w hitoweg...