fot. ESL/Adela Sznajder

Virtus.pro zaproszone na Intel Extreme Masters w Szanghaju

72. globalny przystanek Intel Extreme Masters odbędzie się 1-6 sierpnia w Shanghai New Interntaional Expo Center. Tym razem podczas zawodów przygotowywanych wspólnie przez firmy Intel oraz ESL rozegrany zostanie turniej Counter-Strike: Global Offensive, w którym udział weźmie osiem zespołów CS:GO, a w puli nagród znajdzie się 250 000 dolarów. Bezpośrednie zaproszenie otrzymali już m.in. zawodnicy Virtus.pro.

Na IEM Shanghai at ChinaJoy zagra pięć zaproszonych zespołów oraz trzy, które awans wywalczą poprzez kwalifikacje. W fazie grupowej rozgrywek zastosowany będzie system podwójnej eliminacji (GSL), a w play-offach zobaczymy trzy mecze: dwa półfinały oraz wielki finał, wszystkie rozgrywane w trybie BO3.

Bezpośrednie zaproszenia już teraz otrzymali reprezentanci Virtus.pro, NRG Esports, TyLoo, HellRaisers oraz Gambit Esports. W kwalifikacjach zobaczymy z kolei zespoły z Azji, Chin, Australii i Nowej Zelandii.

Tysiące fanów uczestniczyły w esportowych turniejach w Azji i mamy nadzieję, że po przystanku w Sydney, wydarzenie w Szanghaju będzie kolejnym, które będzie krokiem w kierunku uczynienia CS:GO prawdziwie światowym esportem – powiedział Michał Blicharz, Vice President of Pro Gaming w ESL. – Pasja, jaką mają fani oraz zawodnicy sprawi, że będzie to niezwykłe wydarzenie, które stworzy ESL. Naprawdę chcemy uczynić ten event niezapomnianym.

Oprócz turnieju CS:GO na odwiedzających będą czekały również inne atrakcje. Jako że IEM Shanghai odbywał się będzie równocześnie z ChinaJoy 2018, to dostępna będzie m.in. Intel Gaming Hall, w której Intel oraz inne firmy z branży będą prezentowały swoje produkty bazujące na procesorach Intel® Core™ i7. Ponadto, będzie można na własnej skórze sprawdzić jak działa technologia VR.

Aktualne informacje na temat IEM Shanghai zapraszamy na oficjalne konta Intel Extreme Masters na Twitterze oraz Facebooku.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NiP skłonny do sprzedaży drakena

Wygląda na to, że dla Williama "drakena" Sundina nie ma już powrotu do Ninjas in Pyjamas. Włodarze organizacji chętnie bowiem wysłuchają wszelkich ofe...