fot. DreamHack

Anders: Legalnym firmom bukmacherskim cieżko jest konkurować z tymi, które żyją w szarej strefie

Nie milkną echa po decyzji Valve dotyczącej zablokowania kont Steam należących do serwisu OPSkins, który to wprowadził funkcję ExpressTrade, tym samym łamiąc regulamin wprowadzony przez twórców CS:GO. Postanowienie Gabe’a Newella i spółki wzbudziło szereg dyskusji w mediach społecznościowych, a swoim zdaniem na temat samego obstawiania meczów skórkami do broni nie omieszkał podzielić się również Anders Blume, jeden z najpopularniejszych komentatorów na świecie.

Za pośrednictwem swojego Twittera Blume wypowiedział się w kwestii skórek do broni, obstawiania meczów oraz hazardu. – Myślę, że hazard, czy to w przypadku skórek czy pieniędzy, jest głupi. Kiedy skierowany jest on do dzieci, to wręcz niemoralne – podkreślił znany komentator.

– Uważam, że obstawianie esportu jest i będzie ważną częścią strumienia przychodów w przyszłości, co pomoże utrzymać esport, niestety, samo obstawianie skórkami nie pomaga w osiągnięciu tego ogólnego celu – zaznaczył Blume. – Powodem tego jest fakt, że legalnym firmom bukmacherskim, które powiązane są regulacjami i przepisami, bardzo ciężko jest konkurować z firmami, które żyją w ogromnej szarej strefie, która w mniejszym lub większym stopniu jest nieregulowana – wyjaśnił Duńczyk.

Przypomnijmy, że Valve zapowiedziało zamknięcie wszystkich kont Steam należących do OPSkins do 21 czerwca. Więcej szczegółów dotyczących decyzji twórców gry znaleźć można pod podanym adresem.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

SEAL wystąpi w pierwszych zamkniętych eliminacjach do Games Clash Masters

Znamy już wszystkie drużyny, które wystąpią w pierwszych zamkniętych eliminacjach do Games Clash Masters. Jako ostatnie do grona uczestników dołączyło...