Virtus.pro Dota 2
fot. ESL/Bart Oerbekke

Czołowa ósemka DPC wyłoniona! Sprawdźcie, kto na pewno zagra na The International 8

Choć China Dota2 Supermajor jeszcze się nie zakończył, poznaliśmy już osiem drużyn z największym dorobkiem punktowym DPC. Ósemka ta otrzyma bezpośrednie zaproszenia na The International 8, zaś reszta formacji będzie musiała walczyć o pozostałe miejsca w kwalifikacjach.

Czołówkę rankingu Dota Pro Circuit stanowią cztery formacje, które wciąż walczą o mistrzostwo Supermajora. Niezależnie jednak od ostatecznego rezultatu ostatniego Majora przed TI8, pierwsze miejsce zajmie Virtus.pro. Rosyjsko-ukraińska piątka zwyciężyła w aż czterech tegorocznych Majorach, dzięki czemu była pierwszą drużyną, która zapewniła sobie miejsce na The International 8. Oprócz nich w czołowej czwórce znajdą się również Team Liquid, PSG.LGD oraz Team Secret. Ostateczny rozkład tych miejsc poznamy wraz z zakończeniem China Dota2 Supermajor.

Druga połowa top8 rankingu DPC nie ulegnie już zmianie. Mineski, Vici Gaming, Newbee oraz VGJ.Thunder – w takiej kolejności drużyny te obsadzą miejsca od 5. do 8. Tuż za czołową ósemką znalazło się OpTic Gaming, które do ostatniego bezpośrednio zakwalifikowanego na TI8 VGJ.Thunder traciło tylko 135 punktów. Reprezentanci Ameryki Północnej mogli rzutem na taśmę zepchnąć w większości chiński skład, gdyby  pokonali wczoraj Virtus.pro w drabince przegranych Supermajora.

Tak prezentuje się czołowa ósemka formacji razem z dotychczasowym dorobkiem punktowym (bez wyników z Supermajora):

# Drużyna Punkty DPC
1. Virtus.pro 10683*
2. PSG.LGD 6321*
3. Team Liquid 6084*
4. Team Secret 4800*
5. Mineski 3150
6. Vici Gaming 2835
7. Newbee 2445
8. VGJ.Thunder 1935

*Liczba punktów ulegnie zmianie po kolejnych meczach Supermajora.

Pełny ranking Dota Pro Circuit możecie znaleźć pod tym adresem.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

OPSkins odpowiada Valve. "Społeczność sama dokonała wyboru"

Dziś nad ranem Valve kolejny już raz uderzyło w zewnętrzne strony zajmujące się handlem oraz wymianą skinami. Tym razem oberwało się właścicielom OPSk...