Liquid Miracle
fot. ESL/Adela Sznajder

Team Liquid najlepszy w Szanghaju! Zespół Miracle zwycięzcą Supermajora

Ostatni Major Doty 2 przed tegoroczną edycją The International jest już historią. Po ośmiu dniach ciągłych zmagań triumfatorem China Dota2 Supermajor został zwycięzca TI7 – Team Liquid. Zespół Amera „Miracle” Al-Barkawiego po bezbłędnych trzech pierwszych meczach fazy pucharowej dostarczył nam niesamowite emocje w finale. Pokonując Virtus.pro 3:2 Team Liquid rzutem na taśmę wskoczył na drugie miejsce rankingu Dota Pro Circuit, spychając PSG.LGD na trzecią lokatę.

Jedyną formacją, która była w stanie urwać mapę TL oprócz Virtusów był Team Spirit. Podczas fazy grupowej Liquid musiał uznać wyższość reprezentantów CIS w pierwszym starciu Supermajora. Od tego momentu jednak aż do samego wielkiego finału Ivan „MinD_Control” Ivanov i spółka nie przegrali już ani jednej potyczki i zasłużenie stanęli przed szansą na zdobycie mistrzostwa Supermajora.

W finale jednak VP okazało się godnym rywalem i mimo dwukrotnego wyjścia na prowadzenie przez Team Liquid, liderzy rankingu DPC wyrównywali rezultat raz za razem. Decydujące starcie choć wyrównane z początku było zdominowane przez TL po zdobyciu pierwszego Roshana w 19. minucie. Od tego momentu Virtusi nie byli w stanie już odpowiedzieć i Team Liquid zdobył totalną kontrolę. Po utracie dwóch zawodników we własnej bazie bez możliwości buybacka Virtus.pro oddało zwycięstwo swoim rywalom.

Tak prezentuje się ostateczny rozkład puli nagród Supermajora:

# Drużyna Nagroda pieniężna Punkty DPC*
1. Team Liquid 550 000 $ 1125
2. Virtus.pro 225 000 $ 675
3. PSG.LGD 150 000 $ 337
4.  Team Secret 120 000 $ 112
5.-6. OpTic Gaming, Vici Gaming 90 000 $ 0
 7.-8. TNC Pro Team, Newbee 60 000 $ 0
9.-12.  Evil Geniuses, VGJ.Storm, Mineski, VGJ.Thunder 22 500 $ 0
13.-16. Team Spirit, Infamous, Natus Vincere, The Final Tribe 15 000 $ 0

*na konto każdego z graczy biorących udział w turnieju

Przed nami już tylko jeden turniej w tegorocznym sezonie profesjonalnych rozgrywek Dota 2 – The International 8. Na chwilę obecną znamy ośmiu uczestników największych rozgrywek Doty, którzy zakwalifikowali się dzięki uzbieraniu wystarczającej liczby punktów DPC. Listę już zakwalifikowanych formacji możecie znaleźć pod tym adresem.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zmiana w MVP PK – minixeta w miejsce HSK

Na pierwszą od ponad pół roku zmianę w składzie zdecydowali się włodarze MVP PK. Z koreańską formacją pożegnał się bowiem Kim "HSK" Hae-Sung, który pr...