Millenium

Millenium rozstaje się z dywizją League of Legends

Jedna z największych francuskich organizacji postanowiła – przynajmniej tymczasowo – zakończyć swoją wieloletnią przygodę z League of Legends. Mowa tutaj oczywiście o Millenium, które dziś ogłosiło rozstanie z zawodnikami oraz sztabem szkoleniowym dywizji LoL-a. Z formacją pożegnali się między innymi dwaj Polacy – pełniący funkcję głównego trenera Adrian „Hatchy” Widera oraz główny analityk zespołu, Michał „Trufeel” Hurny.

W tegorocznym Open Tour France Millenium póki co zdobyło 1130 punktów, plasując się na piątym miejscu w rankingu. Choć zespół Maxa „Satoriusa” Günthera wciąż miał matematyczne szanse na drugie miejsce w zestawieniu, w praktyce byłoby to mało prawdopodobne. Ponieważ tylko dwie najlepsze formacje zakwalifikują się na drugą edycję European Masters, a to właśnie ten turniej był głównym celem Millenium w tym sezonie, organizacja postanowiła wywiesić białą flagę.

Jest to dość zaskakująca informacja biorąc pod uwagę przyzwoity występ podczas kwietniowej edycji EU Masters. Wówczas Millenium nie pozostawiło złudzeń w swojej grupie, kończąc pierwszy etap z trzema zwycięstwami i ani jedną porażką. Problemy pojawiły się jednak w play-offach, bowiem reprezentanci Francji pożegnali się z rozgrywkami już w pierwszej rundzie. Ich pogromcą był późniejszy wicemistrz EU Masters, czyli nadwiślańskie Illuminar Gaming.

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy i kiedy Millenium zamierza wrócić na scenę League of Legends. Obecnie jednak organizacja planuje koncentrować się na innych dywizjach, w szczególności Rainbow Six: Siege oraz Fortnite. Oficjalne oświadczenie Millenium dotyczące rozstania z dywizją LoL-a w języku francuskim znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ECS S5: NRG Esports vs Team Liquid – statystyki graczy

Team Liquid to pierwsza drużyna, która zapewniła sobie awans do wielkiego finału Esports Championship Series Season 5. Podopieczni Wiltona "zewsa" Pra...