fot. ESL/Adela Sznajder

Kinguin z miejscem w zamkniętych kwalifikacjach do The International 8

Już wczoraj poznaliśmy osiem drużyn, które otrzymają bezpośrednie zaproszenie na The International 8. O miejsce w największym turnieju Doty 2 spokojne mogą być między innymi Virtus.pro, Team Liquid oraz PSG.LGD. To jednak nie wszyscy uczestnicy TI8, bowiem o zwycięstwo w Vancouver powalczy łącznie osiemnaście formacji. Pozostałą dziesiątkę wyłonią regionalne kwalifikacje. Dzisiaj organizatorzy rozgrywek ujawnili więcej informacji dotyczących turniejów kwalifikacyjnych na całym świecie.

Kwalifikacje te po raz drugi odbywać się będą w sześciu regionach – Europie, Ameryce Północnej, Ameryce Południowej, Wspólnocie Niezależnych Państw, południowo-wschodniej Azji oraz Chinach. Poszczególne turnieje będą miały różną liczbę uczestników, jak również różna liczba drużyn z poszczególnych regionów zapewni sobie miejsce na TI8. Dla przykładu, w kwalifikacjach Starego Kontynentu udział weźmie 8 formacji, lecz tylko jedna zagra na The International. Z kolei w chińskich zmaganiach bój stoczy siedem drużyn, a na TI pojadą najlepsze dwie.

Mamy dobre informacje dla fanów polskiej sceny Doty. Najlepszy nadwiślański zespół Doty 2, Team Kinguin otrzymał bezpośrednie zaproszenie do zamkniętych europejskich kwalifikacji do The International 2018. To oznacza, że od awansu na TI dzielić go będzie zwycięstwo w Closed Qualifier. Oprócz Kinguin bezpośrednie zaproszenia otrzymały również The Final Tribe oraz Kingdra (wcześniej znane jako MansNotHot).

Tak wygląda lista uczestników wszystkich turniejów kwalifikacyjnych:

Zaproszone drużyny Z otwartych kwalifikacji Łącznie Awans na TI
Europa The Final Tribe Team Kinguin Kingdra 5 drużyn 8 drużyn 1 drużyna
Ameryka Płn. OpTic Gaming Immortals 6 drużyn 8 drużyn 3 drużyny
Ameryka Płd. 6 drużyn 6 drużyn 1 drużyna
Chiny Invictus Gaming 6 drużyn 7 drużyn 2 drużyny
WNP Vega Squadron FlyToMoon 6 drużyn 8 drużyn 1 drużyna
płd.-wsch. Azja TNC Predator Fnatic 6 drużyn 8 drużyn 2 drużyny

Otwarte kwalifikacje odbędą się w dniach 14-17 czerwca, natomiast zamknięte rozpoczną się 18 czerwca i potrwają cały tydzień. Ostateczną listę uczestników The International 2018 poznamy 25 czerwca. Więcej informacji dotyczących kwalifikacji na TI8 oraz możliwości rejestracji swojej drużyny na otwarte kwalifikacje znajdziecie pod tym adresem.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ECS S5: Astralis vs FaZe Clan – statystyki graczy

Astralis dołączyło do Teamu Liquid w wielkim finale Esports Championship Series Season 5. W drugim niedzielnym meczu półfinałowym duńska formacja nie...