Astralis
fot. Esports Championship Series

Astralis zwycięzcą finałów 5. sezonu Esports Championship Series

Za nami wielki finał 5. sezonu Esports Championship Series, w którym w szranki stanęły Team Liquid oraz Astralis. W drodze do ostatniego spotkania, Amerykanie w derbach uporali się z grającymi ostatnio bardzo dobrze zawodnikami NRG Esports, a Duńczykom awans do finału dał zwycięski pojedynek z FaZe Clanem.

Team Liquid 0 : 2 Astralis

(ECS S5 – wielki finał)
14 4 Mirage 11 16
10 5
11 10 Dust2 5 16
1 10
 Nuke 

Walka w wielkim finale rozpoczęła się od zgarnięcia przez Astralis pierwszych dziewięciu oczek. Po chwili Amerykanie ponownie zaatakowali, próbując odrobić straty, co udało im się częściowo, przez co skończyli połówkę wynikiem 4:11. Gdy po zamianie stron Duńczycy zgarnęli następne cztery punkty, co dało im nawet 11 rund meczowych, wszystkim wydawało się, że mecz bardzo szybko się zakończy. Ta chwila nie nadeszła jednak prędko. Zawodnicy Teamu Liquid pokonywali rywali raz po raz, nie pozwalając im na ani zebranie środków na zakup pistoletów, ani na komfortową grę. Russelowi „Twistzzowi” Van Dulkenowi i jego ekipie udało się odrobić aż dziesięć oczek, więc brakowało im już tylko jednego aby doprowadzić do dogrywki. W 30. rundzie jednak to device i spółka zebrali się i pokonali swoich rywali.

O ile pierwsza połowa spotkania na Mirage’u minęła pod prowadzeniem Astralis, na Duscie2 mieliśmy sytuację całkowicie odwrotną. Team Liquid, po porażce w pistoletówce, odbił force’a i pięć kolejnych rund, a później, po oddaniu rywalom jednego oczka, doliczył sobie na konto kolejne pięć punktów. Po zamianie stron pałeczkę przejęło jednak Astralis, szybko doganiając rywali. Duńczyków nie dało się powstrzymać. Formacja z Xyp9x w składzie bez problemów poradziła sobie z przeciwnikami, tracąc w drugiej części spotkania ledwie jedno oczko.

Dzięki zwycięstwu w wielkim finale, Astralis zgarnęło aż 250 000 dolarów, a Team Liquid musiał zadowolić się tylko 120 tysiącami. Zwyciężając ten turniej, Duńczycy potwierdzili tylko swoją pozycję na światowej scenie Counter-Strike’a.

Klasyfikacja końcowa imprezy prezentuje się następująco:

1. Astralis 250 000 $
2. Team Liquid 120 000 $
3-4. FaZe Clan, NRG Esports 65 000 $
5-6. Fnatic, G2 Esports 45 000 $
7-8. Cloud9, Luminosity Gaming 35 000 $

Po więcej informacji na temat wyników i uczestników finałów 5. sezonu Esports Championship Series zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Oficjalnie: kRYSTAL na stałe w Imperial

Po kilku tygodniach poszukiwań The Imperial ponownie może pochwalić się pełnym, pięcioosobowym składem CS:GO. Dziś bowiem do drużyny oficjalnie dołącz...