fot. MOCHE

SK triumfuje podczas Moche XL Esports

SK Gaming wreszcie zwycięskie. Od czasu mającej miejsce jeszcze w marcu zmiany w składzie latynoska formacja nie była w stanie choćby nawiązać do minionych sukcesów, ale w niedzielę wieczorem zła passa została przerwana. I chociaż Moche XL Esports nie było może turniejem nad wyraz prestiżowym, to sam fakt wygranej pewnie i tak wzbudza radość u kibiców brazylijsko-amerykańskiej ekipy.

HellRaisers 0 : 2 SK Gaming

(Moche XL Esports – wielki finał)
(2) 17 5 Cache 10 19 (4)
10 5
10 4 Overpass 11 16
6 5
 Mirage 

Wielki finał rozpoczął się na Cache’u, gdzie lepszy start zanotowało HellRaisers. Podopieczni Ivana „Johnty” Shevtsova zgarnęli pierwszą pistoletówkę i mogli się już pochwalić prowadzeniem 4:1, ale bardzo szybko nic z niego nie zostało. W szóstej rundzie bowiem SK otrząsnęło się z początkowego letargu i następnie wpisało na swoje konto aż dziewięć punktów z rzędu, dzięki czemu pierwszą połowę kończyło z wynikiem 10:5. Po zmianie stron role się jednak odwróciły i tym razem to HR punktowało częściej, co niechybnie prowadziło do dogrywki. A do tej faktycznie doszło i była szczęśliwsza dla Latynosów, którzy po zaciętym boju wygrali ostatecznie 19:17.

Po chwili oba zespoły przeniosły się na wybranego przed HellRaisers Overpassa, ale paradoksalnie to SK ruszyło na tej mapie ostro z kopyta. Efekt był łatwy do przewidzenia – w szczytowym momencie Gabriel „FalleN” Toledo wraz z kolegami byli w stanie wypracować sobie rezultat 10:2, który przed przerwą zmienił się na równie korzystne 11:4. Nadzieje HR odżyły jeszcze co prawda po zdobytej pistol-rundzie, ale były to nadzieje płonne, gdyż wystarczyło kilka minut, by drużyna z Ameryki Południowej ponownie wskoczyła na właściwe tory i postawiła kropkę nad i. Końcowy wynik to 16:10 na korzyść SK i trzeba przyznać, że było to zwycięstwo ze wszech miar zasłużone.

Dzięki wygranej SK Gaming zgarnęło główną nagrodę w wysokości 25 tysięcy dolarów, natomiast HellRaisers zadowolić się musiało czekiem o wartości 15 tysięcy. Dokładny podział puli nagród Moche XL Esports prezentuje się następująco:

1. SK Gaming 25 000 $
2. HellRaisers 15 000 $
3-4. Giants Gaming, winstrike 4 000 $
5-6. Movistar Riders, Tempo Storm 1 000 $
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
LUCAS1 Immortals IEM Katowice 2017

Bracia Teles wracają do gry. HEN1 i LUCAS1 w Luminosity

Do zaskakującej zmiany doszło w szeregach drużyny CS:GO reprezentującej barwy Luminosity Gaming. Z zespołem pożegnali się bowiem Gustavo "SHOOWTiME" G...