Vodafone Giants
fot. Riot Games

EU LCS: Giants wygrywa z H2K po wielu zwrotach akcji

Giants po istnym rollercoasterze zdołało wygrać z H2K w drugim meczu letniej rundy EU LCS 2018. Po 45-minutowej potyczce podopieczni hiszpańskiej organizacji zapisali na swoim koncie pierwsze punkty. Marcin „Selfie” Wolski i kompani pierwszy dzień zakończą bez zwycięstwa, lecz okazję do poprawy swojego bilansu będą mieli już jutro.

H2k-Gaming 0:1
Giants

Już podczas fazy wybierania postaci gracze zagwarantowali nam wiele emocji. Ze strony Giants została wybrana popularna już w solo queue Taliyah w dżungli. Po przeciwnej stronie byliśmy świadkami ciekawych wyborów na dolną linię, gdzie zagrały Karma z Soraką.

Mimo pierwszej krwi dla Steeelbacka dzięki pushującej Karmie H2K uzyskało przewagę złota na początku. Sytuacja odwróciła się podczas walki przy smoku. Giants zdołało zabić aż czterech przeciwników tracąc tylko junglera. Zdecydowanym ułatwieniem dla nich było zdobycie dwóch Smoków Ziemi. Kilka minut później ekipa Selfiego lepiej poradziła sobie w walce przy Nashorze, ale przeciwna Poppy nie dopuściła do jego zabicia. Betsy zdołał się odrodzić zanim Baron został skończony i zmusił graczy H2K do odwrotu, po czym ze swoją drużyną zdołał go zabić. Po wszystkim Giants mocno napierało bota, aby w końcu zabić Eldera.

To co działo się później można określić jednym słowem – młyn. H2K wyciągnęło jednego przeciwnika i zmusiło Azira do powrotu, dzięki czemu zdołali zniszczyć środkowy inhibitor. Po wycofaniu się Giants mając 3 Smoki Ziemi zdołało szybko zgarnąć Nashora. Po natarciu środkowej linii z ich strony gracze popełnili błąd i Taliyah oraz Poppy zostały wyłączone, co zmusiło podopiecznych Kubza do przejścia w defensywę. W następnej walce Nocturne H2K zdołał zabić przeciwnego junglera, dzięki czemu ekipa Selfiego zdobyła łatwego Smoka. Podczas następnego teamfightu Giants wyraźnie przegrało, ale wykorzystana pod jego koniec pauza rozkojarzyła zawodników H2K. Po powrocie do gry nie zauważyli oni teleportu od Azira, który wraz z minionami zdołał zniszczyć 2 wieże oraz Nexusa i wygrać swojej drużynie, jak się wydawało, przegraną grę.

Przed nami kolejne starcie w ramach EU LCS 2018 Summer Split. O pierwsze punkty powalczą FC Schalke 04 Esports z Oskarem „Vanderem” Bogdanem w składzie oraz Unicorns of Love. Godziny dzisiejszych rozgrywek możecie znaleźć tutajWszystkie mecze możecie śledzić w naszej relacjiTransmisję z europejskiej ligi z polskim komentarzem możecie obejrzeć na kanale ESL.TV Polska.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

SK z łatwością ogrywa Space Soldiers, FalleN i spółka w półfinale ESL One Belo Horizonte

SK Gaming dokonało tego, co nie udało się Não Tem Como – brazylijska formacja awansowała bowiem do półfinału ESL One Belo Horizonte 2018 i jako jedyna...