fot. ESL/Helena Kristiansson

SK z łatwością ogrywa Space Soldiers, FalleN i spółka w półfinale ESL One Belo Horizonte

SK Gaming dokonało tego, co nie udało się Não Tem Como – brazylijska formacja awansowała bowiem do półfinału ESL One Belo Horizonte 2018 i jako jedyna będzie bronić honoru swojego kraju na własnej ziemi. W dzisiejszym meczu Latynosi nie mieli większych problemów z pokonaniem Space Soldiers, dzięki czemu zmagania w grupie A zakończyli na drugim miejscu.

SK Gaming 2 : 0 Space Soldiers

(ESL One BH – decydujący mecz grupy A)
16 11 Cache 4 14
5 10
16 10 Dust2 5 6
6 1
 Inferno 

Mimo że Cache był wyborem Space Soldiers, to SK lepiej wystartowało. Gospodarze, którzy zaczęli mecz po stronie atakującej, szybko zyskali okazałą przewagę, która z upływem minut jeszcze się powiększała. Z kolei Turków starć było tylko na incydentalne odpowiedzi, które nie dawały zbyt wiele, bo na koniec pierwszej połowy dystans dzielący obie ekipy wynosił aż siedem oczek! Sytuacja zmieniła się dopiero po tym, jak piątka znad Bosforu sama przeszła do ofensywy. Can „XANTARES” Dörtkardeş wraz z kolegami począwszy od wygranej pistoletówki rozpoczęli odrabianie strat i wychodziło im ono naprawę dobrze. Na nieszczęście Europejczyków ich rywale z Ameryki Południowej także punktowali, chociaż z o wiele mniejszą częstotliwością. Wszystko rozstrzygnęło się dopiero w 30. rundzie – Space Soldiers miało ogromną chrapkę na dogrywkę, ale musiało obejść się smakiem, gdyż ostatecznie pechowo przegrało 14:16.

Taki obrót spraw ewidentnie podłamał ekipę ze Starego Kontynentu, która tylko w pierwszych minutach Mirage’a potrafiła postawić bardziej zdecydowany opór. Jednak gdy SK wreszcie przełamało defensywę rywali, ta posypała się doszczętnie. Nagle brazylijsko-amerykański skład przeszedł z wyniku 2:5 na 10:5 i ani myślał przestać. Po przejściu na stronę CT zespół Gabriela „FalleNa” Toledo kontynuował dobrą passę i pozwolił sobie tylko na jeden błąd, ale ten nie miał żadnych daleko idących konsekwencji. Gospodarze pewnie kontrolowali przebieg tego pojedynku i z ogromną łatwością przypieczętowali swój awans okazałą wygraną w stosunku 16:6. Co ciekawe, jedną z ważniejszych postaci dzisiejszego starcia był krytykowany ostatnio Jake „Stewie2K” Yip, który na obu mapach ustrzelił w sumie aż 45 fragów.

W drugim dzisiejszym meczu BIG podejmie Team Liquid. Wybrane spotkania ESL One Belo Horizonte 2018 wraz z polskim komentarzem oglądać można za pośrednictwem ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

HOLLYWOOD wystąpi na Minorze CIS jako PLINK-TECH

Jakiś czas temu na wschodnioeuropejskiej scenie pojawił się nowy miks, który otrzymał nazwę HOLLYWOOD. Drużna ta kilkukrotnie zdołała zaskoczyć wyżej...