fot. ESL/Helena Kristiansson

NiKo z tytułem MVP ESL One Belo Horizonte 2018

Wybór nie mógł być inny – Nikola „NiKo” Kovač został uhonorowany przez serwis HLTV tytułem MVP dopiero co zakończonych zawodów ESL One Belo Horizonte 2018. No ale nie ulega wątpliwości, że to właśnie Bośniak był głównym autorem tego sukcesu.

Wystarczy wspomnieć, że na żadnej mapie brazylijskiego turnieju Kovac nie wypracował ratingu niższego niż 1,04. Co więcej, jego wyniki częściej oscylowały w okolicach 1,40-1,50, co dobitnie obrazuje jak pewnym punktem swojego zespołu był. 21-latek był tym, na którym można było polegać, który dźwigał ekipę w trudnych chwilach i który niósł ją do zwycięstwa. Widać to było także w finale – gdy FaZe przegrywało już 1:2 NiKo dał sygnał do ataku i na kolejnych dwóch mapach niemal w pojedynkę zmiażdżył mouz. Dość wspomnieć, że w wielkim finale gwiazdor z byłej Jugosławii ustrzelił w sumie… 118 fragów!

Dla Kovača jest to trzecie tego typu wyróżnienie w karierze. W przeszłości bośniacki zawodnik został uhonorowany nagrodą dla najbardziej wartościowego gracza także podczas StarLader StarSeries i-League Season 3 oraz ESL One New York 2017.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ESL One BH: FaZe Clan vs mousesports – statystyki graczy

Zgodnie z oczekiwaniami FaZe Cal zatriumfował podczas ESL One Belo Horizonte 2018. Trzecia drużyna rankingu HLTV musiał jednak pomęczyć się nieco z ry...