fortnite
fot. Epic Games

Mobilny Fortnite zarobił 100 milionów dolarów przez pierwsze 3 miesiące!

90Jak podaje portal Sensor Tower, Fortnite na urządzenia z systemem iOS zdołał zarobić ponad 100 milionów dolarów przez pierwsze 90 dni od wydania gry.

Produkcja od Epic Games zajęła tym samym drugie miejsce w rankingu najlepiej zarabiających gier na urządzenia mobilne od Apple’a. Przez pierwsze 3 miesiące więcej wygenerowało tylko Clash Royale (154 miliony dolarów). Mimo wszystko, Fortnite osiągnął trzy razy większe liczby niż trzecia produkcja w zestawieniu – Honor of Kings. Czwarte miejsce zajmuje Knives Out z wynikiem 23 milionów dolarów. Co prawda dane zbierane były tylko z iOS-a, ale warto wspomnieć, że w Clash Royale można było zagrać także na Androidzie w przeciwieństwie do battle royale od Epic Games.

Przedstawiona została także statystyka szybkości zarobienia przez grę 100 milionów dolarów. Najszybsze było Clash Royale i zrobiło to w 51 dni. Fortnite, Knives Out oraz Honor of Kings udało się osiągnąć ten wynik w kolejno: 90, 173 i 179 dni.

Statystyki nie uwzględniały mobilnego PUBG-a, ponieważ został on wydany dopiero 60 dni temu. Do tego momentu zarobił on tylko 5,2 miliona dolarów, co nie jest zadowalającym wynikiem w stosunku do konkurencji.

 

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Poznaliśmy listę uczestników ELEAGUE CS:GO Premier 2018

To już pewne – pod koniec lipca tego roku czeka nas druga edycja ELEAGUE CS:GO Premier 2018, czyli sztandarowych zawodów sygnowanych przez organizator...