fot. Turner Sports/ELEAGUE

Poznaliśmy listę uczestników ELEAGUE CS:GO Premier 2018

To już pewne – pod koniec lipca tego roku czeka nas druga edycja ELEAGUE CS:GO Premier 2018, czyli sztandarowych zawodów sygnowanych przez organizatorów pierwszego tegorocznego Majora. To dobra wiadomość, ale jest i zła, gdyż w gronie uczestników nie znalazła się ani jedna polska ekipa.

W porównaniu do ubiegłorocznej edycji zdecydowano się bowiem zmniejszyć liczbę zaproszonych drużyn – teraz będzie ich 8, a nie 16 jak w roku ubiegłym. W związku z tym bilety do Atlanty otrzymała tylko ścisła czołówka, a do tej nikt z Polaków na ten moment się nie zalicza. Nie ma jednak co rozpaczać, bo lista zespołów pozwala nam domniemywać, że w Stanach Zjednoczonych ponownie zobaczymy Counter-Strike’a na najwyższym światowym poziomie.

W Atlancie pojawi się oczywiście cała czołowa trójka z roku 2017, tj. zwycięzcy z FaZe Clanu, wicemistrzowie z Astralis, a także Cloud9, które kilka miesięcy dotarło aż do półfinału. Nie mogło zabraknąć także Natus Vincere, które do zwycięstwa będzie próbował poprowadzić pozostający w wyśmienitej formie Oleksandr „s1mple” Kostyliev. Ogólnie udział w turnieju weźmie osiem z dziesięciu czołowych formacji rankingu HLTV. Zabraknie tylko NRG Esports i North.

Pełna lista uczestników prezentuje się następująco:

Astralis Cloud9 FaZe Clan Fnatic
Team Liquid mousesports Natus Vincere SK Gaming

ELEAGUE CS:GO Premier 2018 odbędzie się między 21 a 29 lipca w Atlancie. Co ciekawe, mimo zmniejszenia liczby uczestników łączna pula nagród pozostała niezmieniona i ponownie wyniesie okrągły milion dolarów.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
PACT

Dziś kolejne mecze PACT w ESEA Mountain Dew League

Dzięki całkiem niezłemu startowi w ESEA Mountain Dew League rozgrywające debiutancki sezon PACT może obecnie pochwalić się wysokim piątym miejscem. Ju...