fot. StarLadder

AGO wśród zaproszonych na zamknięte eliminacje do europejskiego Minora

Już niedługo lipiec, czyli miesiąc Minorów. To właśnie w lipcu w Londynie rozegrane zostaną cztery regionalne turnieje, których zadaniem będzie wyłonienie brakujących uczestników zbliżającego się FACEIT Major London 2018. Należy jednak pamiętać, że nie wszędzie jeszcze lista drużyn, które wezmą udział w Minor Championship, została zamknięta.

Nadal nierozegrane zostały zamknięte eliminacje w Europie oraz Ameryce Północnej, ale dotychczas nie było jeszcze wiadomo kto konkretnie weźmie w nich udział. To zmieniło się dziś, bowiem organizatorzy ujawnili wreszcie listę zaproszonych przez siebie ekip, które dołączą do potwierdzonych już wcześniej triumfatorów otwartych kwalifikacji. Wiele powodów do radości będą mieć polscy kibice, gdyż poza Teamem Kinguin oraz tomorrow, które rywalizowały w etapie otwartym, o awans powalczy też AGO Esports. A należy pamiętać, że w akcji zobaczymy również Oskara „oskarisha” Stenborowskiego, który będzie grać pod banderą Epsilon eSports.

Pełna lista uczestników zamkniętych eliminacji do Minora EU prezentuje się następująco:

Drużyny zaproszone Drużyny zakwalifikowane
AGO Esports ex-EnVyUs ENCE eSports Epsilon eSports
Fragsters Heroic EURONICS Gaming Japaleno
Ninjas in Pyjamas OpTic Gaming Team Kinguin Nordavind
Red Reserve Windigo Gaming Sprout Esports tomorrow.gg

Ciekawe zapowiada się rywalizacja za oceanem, gdzie o kontynuowanie dobrej passy walczyć będzie rewelacja ostatnich tygodni, czyli NRG Esports. A to nie jedyna rozpoznawalna ekipa, która będzie chciała postawić kolejny krok na drodze do Majora. W stawce znalazły się także takie formacje, jak chociażby Bravado Gaming, compLexity Gaming, Team Dignitas czy też Luminosity Gaming. Wszystkie one miały już okazję w przeszłości występować na współorganizowanych przez Valve imprezach, ale na przestrzeni ostatnich lat znacząco obniżyły loty, przez co dziś ich awans traktowany byłby w kategorii sensacji.

Pełna lista uczestników zamkniętych eliminacji do Minora NA prezentuje się następująco:

Drużyny zaproszone Drużyny zakwalifikowane
boxr compLexity Gaming Armada Esports Bravado Gaming
eUnited Ghost Gaming Team Dignitas Fam143
Luminosity Gaming NRG Esports Freedom 35 Mythic
Rogue Team One The Pioneers Swole Patrol

Zamknięte eliminacje do amerykańskiego Minora rozegrane zostaną 22-24 czerwca, zaś analogiczne zawody dla Europy odbędą się między 29 czerwca a 1 lipca. Ostatecznie awans na Minory uzyska osiem formacji z NA oraz osiem ze Starego Kontynentu.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Snax Virtus.pro

ESEA MDL: ALTERNATE aTTaX gromi Virtus.pro

Zapewne wszyscy pamiętamy jeszcze bardzo dobrą postawę Virtus.pro podczas ubiegłotygodniowego CS:GO Asia Championships 2018. Zespołowi Pawła "byaliego...