fot. ESL

Dziś poznamy mistrza 3. sezonu Polskiej Ligi Esportowej w CS:GO

Trzeci sezon Polskiej Ligi Esportowej w CS:GO dobiega końca. W gronie uczestników pozostały już tylko cztery drużyny, które mają chrapkę na zgarnięcie mistrzowskiego tytułu. Tym bardziej, że wcześniej żadna z nich nie miała jeszcze okazji triumfować w sygnowanej przez Fantasy Expo lidze.

Największe szanse daje się oczywiście AGO Esports, które już jakiś czas temu wyrosło poza polskie podwórko i na międzynarodowej arenie toczy boje z czołowymi formacjami z całego świata. Dziś jednak Damian „Furlan” Kisłowski wraz z kolegami muszą udowodnić swoją klasę także „u siebie”. Pierwszym rywalem zwycięzców 16. sezonu ESL Mistrzostw Polski będzie Izako Boars, którego pierwotnie miało w ogóle na zawodach nie być. Podopieczni Piotra „izaka” Skowyrskiego skorzystali jednak na absencji przebywającego obecnie w Mediolanie Teamu Kinguin.

W drugiej parze znalazło się natomiast m.in. tomorrow.gg, które reprezentuje skład adwokacik. Ekipa Grzegorza „SZPERO” Dziamałka to jedno z objawień ostatnich tygodni, które szturmem wbiło się na krajową scenę. Wystarczy wspomnieć, że mająca miksowy charakter drużyna zdołała wyprzedzić m.in. PRIDE, x-kom team oraz PACT, czyli formacje o wiele bardziej profesjonalne. Z drugiej strony stanie natomiast Codewise Unicorns, którego obecność także jest sporym zaskoczeniem, tym bardziej, że Damian „Falon” Tworek i spółka do rozgrywek przystępowali z pozycji beniaminka.

Dzisiejszy harmonogram prezentuje się następująco:

23 czerwca
10:00 AGO Esports vs Izako Boars BO3
13:30 Codewise Unicorns vs tomorrow.gg BO3

Wszystkie mecze wraz z polskim komentarzem oglądać będzie można na prywatnym kanale Piotra „izaka” Skowyrskiego na Twitchu. Finały 3. sezonu Polskiej Ligi Esportowej rozgrywane będą w Kielcach podczas targów GameON. Łączna pula nagród zawodów wyniesie 75 tysięcy złotych, z czego zwycięzcy wielkiego finału zgarną 46 tysięcy.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
G2 Jankos

Tylko jeden Polak ze zwycięstwem w pierwszym dniu drugiego tygodnia EU LCS 2018 Summer Split

Pierwszy dzień drugiego tygodnia letniego splitu EU LCS nie był zbyt owocny dla polskich zawodników. Aż trzech z nich wraz ze swoimi drużynami przegra...