fot. Selfless Gaming

Ryu będzie testowany jako trener Renegades

Trwające nieco ponad miesiąc poszukiwania nowego szkoleniowca Renegades dobiegły końca, przynajmniej tymczasowo. Oficjalnie potwierdzono bowiem, że przez najbliższe tygodnie w roli trenera ekipy z Antypodów testowany będzie Steve „Ryu” Rattacasa.

Miesiąc temu drużynę opuścił dowodzący nią dotychczas Aleksandar „kassad” Trifunović. Serb był związany z Australijczykami od stycznia 2017 roku i doprowadził ich m.in. do awansu na ELEAGUE Major Boston 2018, a także do triumfu w StarLadder i-League Shanghai Invitational 2017. Kilka tygodni temu niespodziewanie postanowił jednak odejść, by po krótkim czasie powrócić do ojczyzny i tam podjąć pracę w Valiance & Co.

Od tego czasu Noah „Nifty” Francis i spółka musieli radzić sobie sami, ale teraz udało im się nareszcie znaleźć odpowiedniego kandydata. Tym okazał się Ryu, który w przeszłości miał już okazję prowadzić m.in. w Enemy oraz Counter Logic Gaming. Tę ostatnią ekipę opuścił na początku bieżącego roku i od tego czasu słuch o nim zaginął. Okazuje się jednak, że Amerykanin już od kilku miesięcy współpracował z Renegades, gdzie pełnił rolę analityka, teraz natomiast otrzymał okazję, by spróbować swoich sił także jako szkoleniowiec.

Po odejściu kassada zarząd poinformował mnie, że odbędzie rozmowy z zawodnikami i może będą zainteresowani przetestowaniem mnie jako trenera – przyznał Rattacasa za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Okres testowy rozpoczął się w tym tygodniu i miałem już szansę pomóc drużynie podczas kilku sparingów. Jutro lecę wraz ze składem do gaming house’u Renegades, gdzie spędzimy kilka dni przygotowując się do ESL One oraz azjatyckiego Minora. Na ten moment nie jest pewne jak długo potrwa ta współpraca, ale mimo to jestem wdzięczny za danie mi szansy, mam nadzieję, że dzięki mnie Renegades będzie mieć powody do dumy – dodał.

W tej sytuacji skład Renegades prezentuje się następująco:

  • Aaron „AZR” Ward
  • Justin „jks” Savage
  • Karlo „USTILO” Pivac
  • Noah „Nifty” Francis
  • Joakim „jkaem” Myrbostad – zmiennik
  • Steve „Ryu” Rattacasa ~ testowany trener
Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
H2K Selfie

Kolejne starcie Polaków! G2 Jankosa zmierzy się z H2K Selfiego w dzisiejszej kolejce EU LCS

Po wczorajszym starciu G2 Esports Marcina "Jankosa" Jankowskiego z Schalke 04 Oskara "Vandera" Bogdana pierwszy z nich znowu stanie przeciwko innemu P...