fot. Games Academy

FURIA przenosi się do Stanów Zjednoczonych

FURIA eSports to kolejna brazylijska formacja, dla której Ameryka Południowa wydaje się być już za mała. Wobec tego Latynosi postanowili przenieść się na sąsiedni kontynent, a konkretniej mówiąc na słoneczną Florydę, by tam zamieszkać w Miami.

Ruch ten nie może dziwić. W pierwszej połowie bieżącego roku ekipa Guilherme „spaccy” Spaccy notowała naprawdę dobre wyniki, regularnie triumfując na najważniejszych imprezach w Brazylii i w innych okolicznych krajach. Największym osiągnięciem FURII jest oczywiście zwycięstwo w GG.BET Ascensão, podczas którego pokonała m.in. Não Tem Como oraz Virtue Gaming. Zespół ten był też o krok od awansu na lanowe finały 7. sezonu ESL Pro League, ale w decydującym meczu nieoczekiwanie uległ Sharks Esports.

Teraz przed piątką Brazylijczyków kolejne wyzwania, czyli amerykańskie finały ZOTAC Cup Masters, a także amerykański Minor, który już w lipcu odbędzie się w Londynie. Można też podejrzewać, że podopieczni Nicholasa „guerriego” Nogueiry będą próbowali dostać się do ESEA Mountain Dew League. Tym samym FURIA to kolejna drużyna, którą podąży drogą obraną wcześniej m.in. przez SK Gaming czy też Luminosity Gaming, które również zdecydowały się na wyjazd do Stanów Zjednoczonych, aby móc się dalej rozwijać.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Misfits

Pewne zwycięstwo Misfits nad Giants w EU LCS. Sencux i spółka wciąż bez porażki

Misfits Gaming nie mogło wyobrazić sobie lepszego startu w letnią rundę EU LCS 2018. Podopieczni Hussaina Moosviego po czterech meczach nie odnieśli a...