iHG Kikis

Illuminar Gaming triumfatorem trzeciego sezonu Polskiej Ligi Esportowej!

Finał trzeciego sezonu Polskiej Ligi Esportowej zakończony! Illuminar Gaming umocniło swoją pozycję na polskiej scenie League of Legends broniąc zdobytego kilka miesięcy temu tytułu mistrza PLE. Najpierw w półfinale zawodów zespół Pawła „Woolite’a” Pruskiego pokonał Pompa Team 2:0, a wkrótce po tym rozprawił się z Młodzi Esports takim samym wynikiem.

Mimo zwycięstwa w meczu z PT do zera, iHG musiało się napracować aby zapewnić sobie miejsce w finale. Pierwszą potyczkę podopieczni Fryderyka „Veggiego” Kozioła zakończyli po 39-minutowym starciu, zaś drugie pojedynek serii trwał o pięć minut dłużej. Łatwiejszą przeprawę miała ekipa Młodych, która na wyeliminowanie Adive potrzebowała łącznie niecałej godziny. Bitwa numer jeden trwała niewiele ponad pół godziny, natomiast druga niecałe 25 minut.

Illuminar Gaming Illuminar Gaming 2:0
Młodzi Esports

Taki przebieg półfinałów zwiastował dość zacięty mecz o mistrzostwo, lecz wraz z rozpoczęciem finału iHG szybko wyszło na prowadzenie. Już w 20. minucie przewaga w złocie Marcina „IceBeasto” Lebudy i kompanów wynosiła aż 10 tysięcy. Mimo to Illuminar miało spore problemy z zamknięciem spotkania i kolejne minuty były zaskakująco wyrównane. Dopiero po pół godziny gry ze wzmocnieniem Nashora iHG zdołało przełamać się przez obronę rywali i w 34. minucie otworzyło rezultat spotkania.

Po przerwie Illuminar Gaming nie miało już takich problemów w środkowej fazie gry. Raz jeszcze w przeciągu pierwszych dwudziestych minut podopieczni Veggiego wypracowali sobie 10 tysięcy złota przewagi, a niespełna dwie minuty później zniszczyli ostatnią wieżę wewnętrzną. W 25. minucie na konto iHG wpadł pierwszy Nashor, którego buff wystarczył, aby zapewnić sobie zwycięstwo. Po 27 minutach dominacji obrońcy tytułu zadali decydujący cios i zapewnili sobie kolejne mistrzostwo Polskiej Ligi Esportowej.

Dla IceBeasto oraz Woolite’a to już trzeci triumf w PLE. Podczas pierwszego sezonu zwyciężyli jako e-Meryci, zaś w grudniu zeszłego roku wygrali już pod banderą Illuminar Gaming. To również trzeci polski turniej w tym roku, w którym iHG nie miało sobie równych. W lutym zespół prowadzony przez Veggiego był najlepszy podczas Pucharu Polski Cybersport, zaś w maju Sebastian „Sebekx” Smejkal i spółka mogli wznieść w górę puchar ESL Mistrzostw Polski.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ZOTAC Cup: The Imperial vs Team Kinguin – statystyki graczy

Team Kinguin jest już o krok od awansu na światowe finały ZOTAC Cup Masters 2018! W pierwszym niedzielnym półfinale europejskich eliminacji polska for...