fot. ESL/Helena Kristiansson

Gambit i NRG z awansem na ESL One New York 2018

Znamy już wszystkich uczestników zbliżających się zawodów ESL One New York 2018. Jako ostatni przepustkę na imprezę zapewnili sobie reprezentanci Gambit Esports oraz NRG Esports, którzy okazali się najlepsi w zakończonych wczoraj kontynentalnych eliminacjach.

Jako pierwsi ręce w geście triumfu wznieść mogli zawodnicy z Europy Wschodniej. Gambit już na starcie było nieco uprzywilejowane, gdyż jako jedna z dwóch drużyn otrzymało wyższe rozstawienie w zamkniętym etapie kwalifikacji. Mikhail „Dosia” Stolyarov i jego koledzy bynajmniej nie wywalczyli tego awansu bezproblemowo, gdyż jeszcze w finale drabinki wygranych zostali oni pokonani przez North. W związku z tym zwycięzcy PGL Majora wyczerpali limit błędów, ale mimo tak niekorzystnych okoliczności pokonali najpierw HellRaisers, a potem w powtórnym meczu z Duńczykami zgarnęli trzy mapy, pokonując ich tym razem 3:2.

Także druga ze wspomnianych we wstępie ekip, NRG, pochwalić się mogła wyższym rozstawieniem. W regionie Ameryki Północnej podopieczni Cheta „ImAPeta” Singha od samego początku wydawali się zresztą być głównymi faworytami i koniec końców nie zawiedli oczekiwań kibiców. Nie da się jednak ukryć, że zarówno compLexity Gaming, jak i Renegades postawiły się późniejszym triumfatorom, uznając ich wyższość przy stanie 1:2. Dopiero w finale, w którym Jacob „FugLy” Medina i spółka znowu zmierzyli się z compLexity, padł wynik 2:0 na korzyść wicemistrzów niedawnego StarSeries i-League Season 5.

W tej sytuacji pełna lista uczestników prezentuje się następująco:

FaZe Clan Fnatic G2 Esports Gambit Esports
Team Liquid mousesports Natus Vincere NRG Esports

ESL One New York 2018 odbędzie się między 26 a 30 września w mogącym pomieścić do 19 tysięcy osób Barclays Center. W sumie drużyny powalczą o łączną pulę nagród w wysokości 250 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Aatrox

Rework Aatroxa, wzmocnienia marksmanów – co jeszcze przyniósł patch 8.13?

Minionej nocy na europejskich serwerach League of Legends pojawił się kolejny patch. W aktualizacji oznaczonej numerem 8.13 pojawiły się standardowe z...