fot. ESL/Adela Sznajder

Team Kinguin żegna się z dywizją Dota 2

Nieciekawe wieści płyną do nas z obozu Teamu Kinguin. Dziś zarząd organizacji zdecydował, że zakończy współpracę ze swoją dywizją Dota 2, pozostawiając tym samym najlepszą polską drużynę bez zatrudnienia.

Ostatnie miesiące były dla polskiego zespołu nieprawdopodobnie trudne. Drużyna prowadzona przez Rafała „eL lisasHa” Wójcika kompletnie nie radziła sobie na scenie międzynarodowej, często odpadając już w pierwszych rundach kwalifikacji. Ostatnim dużym sukcesem Teamu Kinguin z pewnością było zakwalifikowanie się na pierwszego w historii polskiego Majora w Dota 2, czyli ESL One Katowice 2018. Niestety i tam Polacy nie zdołali dobrnąć do fazy pucharowej.

Czarę goryczy bez dwóch zdań przelał ostatni fatalny rezultat drużyny w kwalifikacjach do The International 2018, gdzie Kinguin z ledwością wyszło z grupy, aby następnie przegrać wynikiem 0:2 kolejno z OG oraz z BlinkPool.

Mimo wszystko organizacja tłumaczy rozstanie z dywizją Dota 2 zmianami w Pro Circuit, które Valve wprowadzi już w następnym sezonie. Zgodnie z oświadczeniem włodarzy Kinguin modyfikacje w systemie faworyzują jedynie najpotężniejsze na światowej scenie formacje, przez co wspieranie dotychczasowego zespołu najprawdopodobniej po prostu się nie opłaca.

Dotychczas skład Teamu Kinguin prezentował się następująco:

  • Natan „Exotic_Deer” Michalewicz
  • Michał „Nisha” Jankowski
  • Paweł „Patos” Naruszewicz
  • Rafał „eL lisasH” Wójcik
  • Jakub „kacor” Kocjan
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Kwon

JayJ zajmie miejsce Kwona w głównym składzie FlyQuest

Niecałe dwa miesiące – tyle dokładnie trwała przygoda Koo Hyuka "Kwona" Kwona w pierwszym składzie FlyQuest, który rywalizuje w najważniejszych rozgry...